Binance Türkiye’den Önemli Akbank Açıklaması!

Binance Akbank ile doğrudan entegre sağladığını açıklayalı henüz 3 gün oldu ancak bu entegrasyon hakkında önemli bir sorun ortaya çıktığı açıklandı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in Türkiye’deki bir banka ile böylesine önemli bir adım atması, birçok yatırımcıyı heyecanlandırsa da yapılan son açıklama heveslerin kursakta kalmasına yol açmış olabilir.

Binance, Akbank Kanalını Durdurdu!

Binance Türkiye hesabı tarafından bugün yapılan bir açıklamada, şu an için banka kanalı aracılığıyla Türk Lirası (TRY) yatırma işlemlerinin teknik sorunlar nedeniyle durdurulduğu belirtildi. Sorunun tam olarak ne olduğu belirtilmese de, Akbank kanalının şu an tamamen kullanılamaz halde olduğu görülüyor.

Binance attığı bu adım ile beraber direkt TRY yatırma imkanı sunarak aslında Türkiye’deki yatırımcıların kalbinde taht kurmayı başarmıştı. Birçok yerli yatırımcı direkt TRY yatıramadığı için çok fazla alım satım yaparak ancak Binance’e para aktarabiliyordu ve bu da yatırımcıların çoğunun bu karardan vazgeçmesine sebep olmaktaydı.

Binance’in Akbank ile yaptığı entegrasyon anlaşması bu sebeple oldukça büyük bir öneme sahip. Binance’in ilgili tweet’ini altına gelen yorumlarda ise kullanıcıların son günlerde birbiri ardına gelen sıkıntılardan bıktığı görülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’den Kripto Para Borsalarını Hack’leyen Gruba Yaptırım!

Sonrakini Oku

Bitcoin Ağında Yeni Bir Rekor Kırıldı! Fiyat Yükselişe Geçti

Bir Cevap Yazın