Binance Saldırıya Uğradı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance geçtiğimiz günlerde kendi vadeli işlem platformu Binance Futures’in açılışını duyurmuştu.

Binance özellikle çok beklenen vadeli işlem platformu ile büyük bir adım atmış oldu ve doğal olarak bu alandaki rakiplerine de ”geçilme korkusu” aşıladı. Birçok kripto para analisti Binance’nin yapacağı yenilikler ile diğer vadeli işlem platformlarını geride bırakacağını vurgulamaktaydı ve görünüşe göre rakiplerden en azından birkaç tanesi de benzer düşünceye sahip.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yeni yayınladığı bir tweet içerisinde daha küçük bir vadeli işlem platformundaki bir piyasa yapıcının, Binance vadeli işlem platformuna saldırmaya çalıştığını ifade etti. Kimsenin tasfiye (liquidation) olmadığını belirten Zhao, bunun sebebinin ise diğer vadeli işlem platformlarından farklı olarak endeks fiyatını baz almaları olduğunu itiraf etti.

Saldırgan Kasıtlı Yapmadı

Sadece saldırganın çok fazla para kaybettiğini vurgulayan CZ, söz konusu kişinin aslında geçtiğimiz aylarda kendi vadeli işlem platformunu piyasaya süren oldukça tanınan bir hesap olduğunu da ifade etti. Daha sonra ”saldırgan” ile konuştuğunu tweet’ine ekleyen CZ, bunun kasıtlı bir olay olmadığını ve her şeyin şu an yolunda olduğunu belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Oyuncu: En Büyük Pişmanlığım Bitcoin Oldu!

Sonrakini Oku

Bobby Lee: Bitcoin Kısa Sürede 200.000 Dolar Olacak

Bir Cevap Yazın