Binance Müjdeyi Verdi: 200 Milyon Token Dağıtılacak!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance geçtiğimiz günlerde bir kripto para platform olan JEX’i satın aldığını açıklamıştı. Satın alımdan sonra açıklama yapan Binance yeni platformun Binance JEX adı altında işlem yapacağını ve bunun Binance ekosistemi içerisindeki bağımsız bir birim olduğunu dile getirdi.

Binance borsanın kendi kripto para birimi ERC-20 tabanlı JAX’ı da bünyesine kattı ve bunu Binance Chain ağına geçirdi.

12 Milyon Dolarlık Token!

Yeni satın alımı ve ağ değişimini ”kutlamak” için duyuru yapan Binance, bütün Binance.com üzerindeki bütün Binance Coin (BNB) sahiplerine 200 milyon JEX token’ini dağıtacağını vurguladı.

Airdrop 06 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 6 Ekim tarihine kadar kullanıcıların bakiyeleri kontrol edilerek yapılacak. Airdrop’a katılmak için kullanıcıların günlük minimum 10 Binance Coin bulundurması gerekiyor. 6 Ekim tarihinden sonra ise her ay Binance JEX tarafından elde edilen kazancın yüzde 30’u BNB sahiplerine JEX token’i olarak gönderilecek.

Binance kesinlikle 2019 yılında en fazla girişim yapan kripto para borsalarından birisi oldu ve JEX’i satın almasının sebebi de kendi vadeli işlem platformunu piyasaya sürmesi şeklinde biliniyor. Binance daha vadeli işlem platformu haberinin etkisi bitmemişken kendi stablecoin’ini çıkartacağını da duyurarak birçok yatırımcıyı şaşırttı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Son Düşüşünü 740.000 Dolarlık İşlem Mi Etkiledi?

Sonrakini Oku

Platin Dergisinin Bu Ayki Konusu Altın ve Bitcoin, Sizce Hangisi Daha İyi?

Bir Cevap Yazın