Binance Labs Duyurdu: 500 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Fonu Başlatıldı!

Kaydettiği işlem hacimleri bakımından şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Blockchain teknolojisinin ve Web3 teknolojilerinin benimsenmesini arttırmak için yeni bir adıma attı. Binance Labs, 500 milyon dolarlık yeni yatırım fonunu duyurdu.

Binance Labs, 500 Milyon Dolarlık Yatırım Fonunu Duyurdu

Kripto para borsası Binance, paylaştığı blog gönderisi ile Blockchain teknolojisinin ve Web3 teknolojilerinin benimsenmesini arttırmak için attığı bu yeni adımı duyurdu. Paylaşılan blog gönderisinde de ifade edildiği gibi Binance Labs, 500 milyon dolarlık yeni yatırım fonu başlattı. Bu 500 milyon dolarlık yeni yatırım fonu ile Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin arttırılmasının ve kripto para birimlerinin daha geniş ölçekli kullanım durumlarına sahip olmaları yönünde önemli bir katkı sağlanmasının amaçlandığı belirtildi. Binance, ayrıca bu 500 milyon dolarlık yeni yatırım fonunun DeFi, NFT ve Metaverse gibi Blockchain ekosisteminin çeşitli alanlarındaki potansiyel gördükleri projelere yatırım yapılmasında da kullanılacak.

Binance CEO’sundan Açıklamalar

Binance’in Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerinin benimsenmesini arttırmak amacıyla 500 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu başlattıklarını duyurması ile birlikte paylaşılan blog gönderisinde de Binance CEO’su Changpeng Zhao konuya ilişkin düşüncelerini paylaştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir Web3 ortamında değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantı esastır ve bu üç unsur bir ekosistem oluşturmak için bir araya gelirse, bu blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini hızlandıracaktır.”

Binance CEO’su, 500 milyon dolarlık bu yeni yatırım fonu ile DeFi, NFT ve Metaverse alanlarında potansiyeli yüksek projeleri ve proje kurucularını keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçladıklarını belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Geliştiriciler Terra Sonrası Hangi Yolu İzleyecek?

Sonrakini Oku

OpenSea Eski Ürün Başkanının Başı Dertte!

Bir Cevap Yazın