Binance, Justin Sun’ın Yardım Teklifini Reddetti

Kripto para yatırımcıları güne şok edici bir haberle uyandı. Sektörün en büyük borsası Binancehack’lendi. Borsada oluşan güvenlik açığı sebebiyle borsadan 40 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Bunun üzerine Justin Sun Binance’e yardım teklifinde bulundu. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao “İncindik ama parasız değiliz” diyerek teklifi reddetti.

Justin Sun’dan Destek

Binance’in hack’lenmesinin ardından borsaya piyasadan destek mesajı yağdı. Borsaya destek veren kişilerden en dikkat çekeni Binance’in müttefiği, Tron CEO’su Justin Sun oldu. Bugün CoinTürk okurlarına aktardığımız üzere Justin Sun şu destek tweet’ini attı:

Binance’i desteklemek adına şahsi olarak Binance’e 40 milyon USDT değerinde 7.000 BTC yatırıp BNB, BTC, TRX ve BTT alacağım, şayet Changpeng Zhao kabul ederse. FUD’a gerek yok! Fonlar SAFU! [güvende]

CEO Chanpeng Zhao Sun’a cevaben şunları yazdı:

Destek için teşekkürler, bunu gerçekten takdir ediyorum. Ama şu an için buna gerek yok. Kaybı SAFU fonundan karşılayacağız, orada yeteri kadar var. İncindik ama parasız değiliz.

Sorunu çözmek için sıkı bir şekilde çalışıyoruz, herkes tekrar para yatırıp çekebilsin diye. Bu biraz zaman alacak.

BNB Fiyatı

Binance hack’i kripto para fiyatlarına büyük bir darbe vurmadı. Haberimizin hazırlandığı sırada kırmızı renkler doğal olarak hakimiyeti eline geçirse de kayıpların minör düzeyde olduğu göze çarpıyor. Göze çarpan bir başka detay da Binance Coin’de (BNB) yaşanan düşüş. BNB şu sıralar %4,17 düşüşle 20,92 dolardan işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Facebook’u Kripto Paraları Yasakladı

Sonrakini Oku

Bitcoin Hakimiyeti Zirve Yaptı, Altcoin’lere Neler Oluyor?

Bir Cevap Yazın