Binance Haberi, Bu Kripto Paraya Yaradı: Artış Yüzde 100!

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz 18 Nisan tarihinde Binance Chain ağının ilk bloğunun üretildiğini müjdelemişti.

Binance, Mithril’in Değerini İkiye Katladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada, Binance’nin kendi blockchain ağı olan Binance Chain’e aktarılacak ilk kripto para birimlerinden birisinin, Mithril (MITH) olduğunu duyurdu ve MITH adeta patlama yaşadı.  Yapılan duyuru öncesinde 0.046 dolarlık birim fiyata sahip olan kripto para, aynı gün içerisinde 0.083 dolara kadar çıktı ve %100 civarında bir artış yaşadı. Ufak bir düzeltme yaşayan MITH, basın saatine göre %75’lik bir artışa ve 0.082 dolarlık birim fiyata sahip.

Merkeizyetsiz bir sosyal medya platformu olan MITH, temel olarak içerik üreticilerini kendi token’i ile ödüllendirmekte. The Block’un editörlerinden Frank Chaparro’nun aktardığı bir habere göre, Binance’nin temel hedefi Ethereum tabanlı projeleri kendi ağına çekmek ve bu şekilde ağını dünyanın en büyük blockchain ağlarından birisi haline getirmek.

Binance’nin Binance Chain bünyesinde listeleyeceğini belirttiği bir başka kripto para birimi ise Atomic Wallet Coin (AWC) oldu. AWC de aynı MITH gibi sansasyonel bir artış yaşasa da, basın saatine göre 1961. en büyük kripto para birimi olması nedeniyle MITH kadar etki yaratmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance’nin Son Günlerdeki Yükselişi, Piyasaya Zarar Verir Mi?

Sonrakini Oku

Justin Sun Tron’un 2019 Sonu Hedefini Açıkladı

Bir Cevap Yazın