Binance fiat çılgınlığına Euro’yu da ekledi

Binance fiat paralara destek vermeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili haberimizi dün yapmıştık. Ve bugün borsadan Euro desteği geldi.

Kripto borsası Binance, fiat paraları eklemeye devam ediyor. Şimdi de AdvCash depozitleri vasıtasıyla Euro’ya platform desteği verdi. Borsa kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao geçen hafta, 8 Kasım 2019’dan itibaren Rus Ruble’sine destek vereceğini açıklarken, pek çok fiat parayı da kervana katacağının sinyalini verdi.

Bakınız:Binance kripto sektörünün yeni standardı mı?

2019 başında Binance fiat paralara kesinlikle destek vermiyordu. Ve bu durum geçen aya kadar sürdü. Son ay içinde ise 7 fiat paraya birden desteğini açıkladı.

Şimdiye kadar Rus Ruble’si ve İngiliz Pound’u Binance’dan destek alan en büyük 2 paraydı. Euro’nun da bu kervana eklenmesi, borsanın Avrupa’ya doğru genişleme planını gösteren anlamlı bir işaret. Afrika ve Asya pazarlarına girmeye başladıktan sonra şimdiye kadar elde ettikleri Binance’ı pek de memnun etmemişe benziyor.

Coinbase geçen 7 yıl boyunca ABD pazarında hakimdi. Ve Binance U.S’nin lansmanı ile Coinbase’ın Kuzey Amerika bölgesindeki krallığına son verilmek isteniyor.

Bitcoin ve Blockchain ile ilgili mesleklere ilgi azalıyor mu?

Hindistan ve Çin gibi bankacılık yasakları olan ülkeler de dev borsa için ulaşılmaz değil. Binance, Çin’in yerel kurallarının etrafından dolaşarak orijinal markete girmek için bu ülkeye P2P desteği ekledi.

Binance, spot market değiş-tokuş akışı açısından tartışmasız endüstrinin tepesindeki isim. Ve verilen emirlerin sayısı bağlamında da açık ara önde.

Dev şirketler topluluğuna dönüşüm Binance’ın çeşitli ülkelere açılımının hızlanması muhtemel. Fakat tek gündemi bu değil.

Binance kripto para alanında hakim olmasına rağmen 2019’da hizmetlerini çeşitlendirdi. Bu hizmetler arasında borç verme, staking, proje token yayını ve yerel token/stabil coin yayını var. Bunların tümü, kendi spot, vadeli işlemler ve OTC ticaret platformlarının haricinde mevcut.

Bu hızla devam ederse kurumsal gözetim marketine girmesi ve Coinbase’ın tacını elinden alması sadece bir zaman meselesi.

Binance’ın hızlı genişlemesine ekosistem içinden bazı gruplar endişe verici gözüyle bakıyor. Bunlar, hakimiyetin bir tekelleşme işareti olduğuna ve tek bir şirkete güven duyulmasına neden olacağına inanıyor.

Fakat tekrar söylemekte fayda var: Kripto paranın etiğini, iş alanları ve yatırımcılar için serbest marketler oluşturabilmesi ve istedikleri gibi girip çıkabilmeleri oluşturuyor.

 

Kaynak: Investing

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin ve blockchain ile ilgili mesleklere ilgi azalıyor mu?

Sonrakini Oku

Uzmanlara Göre Kasım Ayında Yükselecek 3 Altcoin!

Bir Cevap Yazın