Binance Duyurdu, Program Geçici Olarak İptal!

Dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance yeni bir duyuru yaptı. Binance kullanıcılarının önemli bir kısmı bundan etkilenecek. Borsa üzerindeki kümülatif net mevduat tutarına göre Binance size VIP ayrıcalıkları sunuyordu. Şirketin son yaptığı açıklamada bunun durdurulduğu söyleniyor.

Binance VIP Sahipleri Programı Durdu

Bugün 03:00 itibariyle Binance VIP Sahipleri Programı geçici olarak durduruldu. Daha önce bu programa başvurmuş olan kullanıcılar 2 aylık geçerlilik süresi boyunca kendilerine sağlanan avantajlardan yararlanmaya devam edecek. Mevcut VIP seviyenizi Binance kullanıcı merkezi üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Eğer 200 bin doların altında işlem yaptıysanız VIP0 grubunda yer alırsınız.

Binance ikinci bir duyuruya kadar program durdurulduğunu açıkladı yani yeni başvuruların ne zaman alınacağıyla alakalı net bir tarih bulunmuyor. VIP Davet Programı aynı şekilde devam edecek ve programa başvurular açık kalacak.

Binance VIP Sahipleri Programı Nedir?

Birikimli Net Para Yatırma eşiklerini karşılayan tüm kullanıcılar VIP Sahipleri Programına hak kazanıyordu. Binance kümülatif net mevduat tutarı aşağıdaki gereksinimleri karşılayan tüm kullanıcılar VIP Sahipleri Programına başvurarak yaptıkları işlemlerde daha az komisyon ödeme imkanına sahip oluyordu.

Peki hangi VIP seviyesinde ne kadar komisyon ödeniyor? Onu da aşağıdaki tabloda görüyorsunuz. VIP0 ile VIP9 arasında toplam 10 katman bulunuyor. Eğer 1 milyon BUSD altında aylık işlem hacminiz yoksa standart 0,1%’li komisyonla işlem yaparsınız. Yukarıdaki özel kampanyada şartları sağlayıp direkt olarak VIP olunabiliyordu, sadece bu kaldırıldı. Aşağıdaki hacimleri oluşturanlar VIP avantajlarından faydalanmaya devam ediyor.

Komisyonları BNB ile ödeme seçeneği bulunuyor, bunun yardımıyla %25 daha az işlem ücreti ödeyebilirsiniz. Ayrıca coin ve token işlemlerinizde kalan küsurat sorunu, “komisyon ücretleri BNB” ile kesildiğinde ortadan kalkar.

VIP avantajları sadece spot işlemler için geçerli değildir. Marjin, Swap Farming ve P2P işlemlerinde de VIP seviyenize göre işlem ücretleri ödersiniz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Piyasadaki Belirsizlik Devam Ediyor: Bitcoin, Kritik Fiyat Seviyelerinde İşlem Görüyor!

Sonrakini Oku

Bu Altcoin Artış Sinyali Veriyor: Yüzde 50 Artış Gelebilir!

Bir Cevap Yazın