Binance CEO’sundan Yeni Ethereum (ETH) Göndermesi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kendi kripto para birimini piyasaya sürdükten sonra kendi akıllı kontrat tabanlı ağını da kullanıcıların hizmetine sundu. Binance’in Smart Chain ağı şu an için Ethereum ağının çok gerisinde olsa da Binance CEO’su bu rekabette hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

Binance CEO’sundan Ethereum Yorumu

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun daha önce de Ethereum ağını ve bunun yüksek işlem ücretlerini eleştirdiği görülmüştü. CZ, bugün yine Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar sayesinde kendi ağını övüp, ETH’yi eleştirdi.

Twitter kullanıcısı Jebus’un MetaMask cüzdanındaki yüksek işlem ücretlerini (55 dolar) gösterdiği gönderiye yorum yapan Binance CEO’su, kendi ağının reklamını yaptı. CZ, söz konusu kullanıcıya yapması gereken tek şeyin BSC ağına geçmesi gerektiğini ve böylece 0,05 dolarlık işlem ücreti ödeyebileceğini vurguladı. CZ, bunu ayarlamanın ise 60 saniyeden az süreceğini vurgulayarak iddialı bir açıklama yaptı.

CZ ve Vitalik Buterin’in Yıldızı Barışmadı

Binance CEO’su daha önce de hem Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile “sözlü atışmaya” girmiş, hem de Ethereum ağını defalarca eleştirmişti. Ethereum ise buna rağmen DeFi projelerinin ve yatırımcıların 1 numaralı tercihi olmaya devam ediyor. DeFi projelerinin değeri yakın zamanda 11 milyar doların bile üzerine çıkarak ağdaki tıkanmalara ve yüksek işlem ücretlerine rağmen büyümenin sürdüğünü gösterdi.

Binance CEO’su ise Ethereum hakkındaki yorumlarını BSC ağı aynı seviyeye gelene kadar devam ettirecek gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litecoin Yorum: LTC’de Karışık Sinyaller Alınıyor, Fiyat Nereye Gidecek?

Sonrakini Oku

XRP İle İlgili Türkiye İddiası: Merkez Bankası ve Ripple Beraber mi Çalışacak?

Bir Cevap Yazın