Binance CEO’sundan Türkiye Açıklaması!

Dünyanın en popüler ve ticari hacme göre en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2017 yılında ilk piyasaya çıkmasından bu yana inanılmaz bir gelişme kaydetti.

Türkiye Kripto Para Sektörü İçin Önemli!

Ülkemizde de en çok kullanılan platformlardan birisi olan Binance, Türkiye’nin bu ilgisini karşılıksız bırakmadı ve geçtiğimiz günlerde resmen Türk Lirası listelenmesini duyurdu. İtibari para listelemelerine yeni başlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao bunun 180 ülkenin parasını da dahil edene kadar devam edeceğini vurgulasa da, Türkiye’nin ilk listelenenlerden birisi olması ülkemizin sektördeki önemini göstermekte.

CZ geçtiğimiz günlerde verdiği en son röportajında da Türkiye’ye değindi ve ülkenin potansiyelini yorumladı. Türkiye’nin dünyada kripto para sektörü açısından en hızlı büyüyenlerden birisi olduğunu belirten CZ, Türk halkının ve hükümetinin blockchain ekosisteminin gelişmesinde önemli bir paya sahip olduğunu da belirtti. Ülke hakkındaki planlarını da belirten CZ şunları ifade etti:

”Bizim hedefimiz Türk topluluğunun taleplerini de göz önüne alarak onlar için en iyi olacak hizmeti sunmak. Türk topluluğuna yakında yeni hizmetler vermek ve bunları geliştirmek için çalışıyoruz. Türkiye içerisindeki kripto para topluluğu blockchain teknolojisini üst düzeyde anlama kapasitesine sahip. Burada yüksek bir heves ve ilgi de görüyoruz. Binance artık bir itibari para – kripto para borsası ve yerel ortağımız Papara ile Türk Lirası entegrasyonunu başlattık.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü İsimden Sert Ethereum Eleştirisi!

Sonrakini Oku

Bitcoin Binance Üzerinde 680 Dolardan İşlem Gördü!

Bir Cevap Yazın