Binance CEO’sundan “Türk Geliştirici” Açıklaması: Binlerce BNB Gönderildi

DeFi (merkezsiz finans) sektörü büyümeye ve tam anlamıyla patlamaya devam ettikçe her geçen gün yeni bir kripto para projesinin piyasaya sürüldüğü görülüyor. BurgerSwap isimli kripto para projesi ise bunların en yenisi olarak gözüküyor. SushiSwap projesinin ve bunun da öncesindeki Uniswap’ın kopyası olan BurgerSwap, gıda odaklı yield farming projelerinin en popüler olanlarından birisi haline geldi.

BurgerSwap’ın bu kadar popüler hale gelmesinin bir sebebi ise bunun Binance ile olan bağı gibi gözüküyor. BurgerSwap, diğer Swap projelerinin ve alternatiflerin aksine Binance Smart Chain ağı tabanlı. ERC-2917 tabanlı kripto para projesi Tony Carson, Dr. Mehmet Sabir Kiraz, Dr. Süleyman Kardas tarafından geliştirildi.

BurgerSwap ekibi tarafından yapılan açıklama projenin kaynak kodunun kopya veya fork olmadığı da vurgulanıyor. Bu da BurgerSwap’ı Sushi veya Uniswap’tan ayırıyor.

BurgerSwap Projesi Gündemde

BurgerSwap projesi hayata geçirilir geçirilmez 10.000.000’den fazla Binance Coin’in ağda kilit altına alındığı görülüyor. Bu durum Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekti. CZ, projenin arkasında kimin olmadığını bilmediğini vurguladıktan sonra yaptığı araştırma ile bu sonuca ulaştı.

CZ, projenin arkasında “Türk blockchain araştırmacılarının ” olduğunu vurguladı.

Söz konusu blockchain araştırmacısının ise Dr. Mehmet Sabir Kiraz olduğu ve kendisinin ERC-2917 protokolü hakkında çalışmalar yaptığı görülüyor. Binance CEO’sunun da dikkatini çeken bu proje kesinlikle yakında çok daha hızlı büyüyebilir.

CZ ilginç bir şekilde kısa süre önce DeFi projelerine karşı uyarıda bulunmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Kripto Para Uzmanı: Kazanç Elde Etmek İçin 3 Şart!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Bu 3 Faktör İle 11.250 Doları Geçebilir

Bir Cevap Yazın