Binance CEO’sundan LUNA ve UST Açıklaması!

Terra’nın UST ve LUNA’sı büyük bir yıkımla karşı karşıya kalmıştı. Bu süreçte Binance, ilk etapta Terra’nın yanında olmayacaklarını söyleyerek ona uygun adımlar atıyordu. Ancak sonrasında yapılan görüşmeler ile Binance, daha uzlaşmacı bir tavır sergilerken bugün ise bu açıklamaları yapıyor.

Neler Olmuştu?

Binance Ceo’su Changpeng Zhao, daha önce Terra (LUNA) ekibine isteklerde bulunduklarını ve ekibin bunu sağlayamadığını belirtmişti. CEO, Terra’nın arzda fazlalaşan LUNA’ları yakmasını istediğini belirtiyor. Bu süreçte ekipten dönüş alamayan Binance, LUNA ve UST işlemlerini askıya alırken bir yandan da bazı çiftleri delist ediyor.

Bunlara ek olarak CEO, sonrasında Terra ekibi ile uzun süren toplantılar gerçekleştirdi. Bu süreçte LUNA’yı Binance’ta tekrar aktif etme kararı alan sonrasında ise bundan vazgeçen Binance, kullanıcıları korumak amaçlı net bir hamlede bulunamadıklarını açıklamıştı. Bugün ise CEO, UST’nin arzının 0’a yakın olmasına dikkat çekiyor.

Binance ve Terra

Binance, geçmişte 3 milyon dolarlık bir yatırım yaparak 15 milyon LUNA satın almıştı. CEO, bunu hiçbir yere taşımadıklarını ve satılmadığını da belirtiyor. Aynı zamanda CEO, bu adreste stake edilmeyen 12 milyon UST’ye sahip olduklarını da belirtiyor. CEO, bu UST’lerin de hiçbir şekilde satılmadığını veya başka bir adrese taşınmadığını vurguluyor.

Tüm bunların yanı sıra CEO, önceliklerinin kullanıcıları korumak olduğunu ve dolayısıyla Terra ile olan tüm anlaşmalarını feshedeceklerini söylüyor. CEO, yapılan tartışmalarda UST hakkında çok fazla soru sorduğunu ancak sadece tartışmaların uzadığını ve sonuç alamadıklarını belirtiyor. Bu yüzden Binance, Terra ile yollarını ayırıyor. Ayrıca Binance, Terra’nın kullanıcıların ve Binance’ın zararını karşılaması gerektiğini de bildiriyor. Öte yandan Terra, halihazırda durumu çözmeye çalışıyor ancak kripto ekosisteminin en önemli borsalarından biri olan Binance’ın bu hamlesi elbette ki Terra için çok büyük bir yıkımı daha ifade ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

El Salvador Başkanı Açıkladı: 44 Ülke Temsilcisi, Bitcoin’i Tartışmak Adına Bir Araya Geliyor!

Sonrakini Oku

Avalanche (AVAX) Neden Toparlanamıyor?

Bir Cevap Yazın