Binance CEO’su Yatırımcıları Uyardı: Sakin Olun!

Kripto para piyasası yaklaşık olarak 1 aydır gerçek bir boğa koşusu içinde bulunuyor ve bazı analistler altcoin’lerin henüz tam anlamıyla ralliye başlamadığını düşünüyor. Piyasada heyecan her geçen gün yükselirken kripto para ekosisteminin önemli isimleri yatırımcıları uyarıyor.

Kripto Paralar Yükselişte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16 Aralık’tan bu yana sürekli bir yükseliş grafiği çizerken her geçen gün de yeni rekorlara imza atıyor. Bitcoin son olarak bugün 37.812 dolar ile yeni bir rekora imza attı ve 38.000 dolara merdiven dayamış oldu.

Bitcoin’in yanı sıra piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da bugün 3 yıl sonra ilk defa 1.200 doların üzerini gördü ve 1.432 dolarlık rekor seviyesine bir adım daha yaklaşmış oldu. Birçok analist bu hızla gitmesi halinde ETH’un önümüzdeki günlerde yeni bir rekor seviyeye imza atacağını düşünüyor.

Ripple Yeniden Yükselişte

Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimleri arasında yer alan Ripple ise güne damgasını vuran coin olarak karşımıza çıkıyor. SEC ile yaşanan dava süreci sebebiyle iki haftadır adeta kendi ayı piyasasını yaşayan XRP bugün diğer kripto para birimlerine katıldı ve fiyatını yüzde 30’un üzerinde arttırdı. Bu artış ile yenide 0,30 doların üzerini gören XRP piyasa hacmi bakımından da Litecoin’i (LTC) geride bırakarak yeniden dördüncü sıraya yerleşti.

Önemli İsimler Uyarıyor

Piyasada yükselişler bu kadar hızlı olduğu için ve elde edilen karlar arttığı için özellikle yeni yatırımcıların çok daha fazla bir heyecanla ve deyim yerindeyse gözü kara bir şekilde harekete ettikleri görülüyor. Piyasanın önemli isimleri de her zaman olduğu gibi yatırımcıları her koşulda dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto işlem platformu olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bugün TWitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile yatırımcılara sakin olmaları tavsiyesinde bulundu ve “Ayı ya da boğa, sakin olun, aklı başında davranın. Risklerinizi yönetin, bir sonraki ayın kirası ile yatırım yapmayın. Profesyonel bir yatırımcı değilseniz, günlük işlem yapmayın, daha uzun vadeli yatırım yapın, yalnızca önümüzdeki birkaç yıl boyunca ihtiyacınız olmayacak parayla yatırım yapın.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Hangi Seviyeden BTC Aldığı Tespit Edildi

Sonrakini Oku

Bitcoin Soluklanmıyor, Her Gün Yeni Rekor Geliyor: BTC Artık 41.500 Dolar!

Bir Cevap Yazın