Binance CEO’su: Bitcoin CoinMarketCap’ten Silinmeli

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz haftalarda sektörün en büyük fiyat ve veri takip sitelerinden birisi olan CoinMarketCap‘i satın aldığını açıklamıştı.

Bu durum doğal olarak kripto para sektöründe büyük bir yankı uyandırdı ve herkes CoinMarketCap’in bundan sonra borsa sıralamalarında pek tarafsız olamayacağını ifade etti. Bu gelişmeden kısa süre sonra ise CoinMarketCap’in resmi Twitter hesabından sitenin 7. yılını kutlayan bir içerik yayınlandı.

CoinMarketCap yetkilileri ilgili içeriğin içerisinde bugüne kadar neleri yanlış yaptıklarına dair takipçilerden yardım istedi ve yaptıkları her yanlışın yüzlerine vurulmasını talep etti. Bu da sosyal medya üzerinden adeta bir link başlattı. The Block’un araştırmacılarından birisi olan Larry Cermak, hazırladığı bir videoda CoinMarketCap’in bugüne kadar birçok dolandırıcı projenin reklamını yaptığını ortaya koydu.

Binance CEO’sundan Bitcoin Önerisi

İlgili reklamlar arasında exit scam yapan projeler ve hatta BitConnect gibi projelerin de yer alması gerçekten de CoinMarketCap’in aldığı reklamlar konusunda linç edilmesine yol açtı. Binance CEO’su ise buna ironik bir yanıt vererek CoinMarketCap’in aslında Bitcoin‘i (BTC) bile silmesi gerektiğini vurguladı.

Changpeng Zhao’ya göre ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, Bitcoin‘i bir dolandırıcılık olarak görüyor ve bu da BTC’yi silmek için yeterli.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin, Çin’in Twitter’ında Yine Gündeme Girdi

Sonrakini Oku

Bitcoin Boğa Koşusu 2021’de Mi Başlayacak?

Bir Cevap Yazın