Binance, Bu Ülke İçin Tüm İşlemleri Kapatıyor! Kullanıcılar Ne Yapacak?

Binance, resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre Norveç Kronu (NOK) içeren ürün ve hizmetlerini kaldıracağını bildirdi. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugünden itibaren Norveçli yatırımcıların ülkenin yerel para birimiyle işlem yapamayacağını duyurdu.

Binance, Norveç İle İlgili Tüm Desteklerini Sonlandırıyor

Dev kripto para borsası Binance, Norveçliler birçok hizmetten yararlanamayacak. Binance, Norveç Kronu (NOK) işlem çiftlerini, Norveççe dil desteğini ve NOK ödeme seçeneklerini platformundan kaldıracağını belirtti.

Bununla birlikte Binance, Norveççe herhangi bir resmi Telegram hesabının veya diğer sosyal medya mecralarda sürdürülemeyeceğini aktardı. Binance, Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar çerçevesinde sürdürülebilir bir ekosistem yaratmak adına çalıştığını duyuruda belirtti. Borsa, piyasa oyuncularının finans otoriteleriyle daha fazla iş birliği yapmaları için fırsatlar sunduğunu ve kripto para sektörünün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

Kullanıcıların bu süreçte herhangi bir kaybı söz konusu olmazken Binance, gerekli işlemlerin yapılacağını bildirdi.

Binance, Finansal Düzenleyicilerle İş Birliği Konusunda Çalışıyor

Kripto para borsası Binance, birçok ülkenin finans otoritesiyle sorunlar yaşamış ve yaptırımlara uğramıştı. İngiltere başta olmak üzere Asya ülkelerinden Avrupa ülkelerine kadar birçok lokasyonda sıkıntılar yaşayan Binance, politika değişikliğine gitmişti.

Binance’in strateji değişikliği, kısa sürede sonuç vermiş ve İngiltere ile ilgili olan sorunların büyük bir kısmı çözülmüştü. Binance artık İngiltere’ye tam uyumlu bir kripto para borsası olarak kayıtlarda yer aldı.

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) son yaptığı açıklamada Binance borsasının gereklilikleri yerine getirdiği ve artık tam uyumlu olduğunu kamuoyuna bildirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Yorumları: BTC, ETH ve Altcoin’lerde Son Durum!

Sonrakini Oku

Teknoloji Devi Microsoft, Token Hizmeti İçin Patent Aldı

Bir Cevap Yazın