Binance, Bitfinex ve Bittrex Geçici Olarak Yeni Kullanıcı Alımını Durdurdu

Kripto para fiyatlarındaki artışla beraber, kripto para borsalarına olan talep en üst noktaya ulaştı. Bu büyük kullanıcı akışıyla, borsaların kayıt sistemlerinin geçici olarak kapanması altyapı endişelerine yol açtı.

2017 yılının son yarısında borsaların kullanıcı sayıları rekor artışa imza attı. Binance günlük olarak 250.000, Coinbase günlük 100.000 ve Kraken günlük 50.000 kullanıcı kaydı aldıklarını bildirdi.

Durduruldu

Kripto para kullanıcılarının inanılmaz derecede artmış olması bir çok borsanın alt yapısını tehdit etmeye başladı. Örneğin, 2017 boyunca Kraken büyük sorunlar yaşadıklarını açıklamıştı. Borsalar bu duruma, bazı özel emirleri devre dışı bırakarak, fiyat hassasiyetlerini düşürerek ve sistem bakımlarını arttırarak cevap verdiler.

Bununla beraber Bittrex, Aralık 2017’de, “Geçtiğimiz bir kaç hafta içerisinde inanılmaz derecede çok yeni kullanıcı kaydı yaptık.” açıklamasında bulundu. Açıklamanın ardından ise yeni kullanıcı alımlarını durduran ilk borsalardan biri oldu.

Bittrex’e ek olarak Binance ve Bitfinex’te benzer kararlar vermek zorunda kaldı. Bitfinex’teki yeni kullanıcı kayıtlarının durdurulduğu, platformda açılan bir pencere ile ziyaretçilere duyuruluyor. Penceredeki mesaj;

“Bitfinex’e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Ancak yoğun talep nedeniyle yeni hesap oluşturma işlemleri geçici olarak durduruldu. Bitfinex, profesyonel yatırımcılara hizmet vermeye odaklanmıştır. Yeni hesap alımlarının durdurulmasının nedeni, küçük hesaplarla sistemin dolması ve mevcut kullanıcılarımıza iyi hizmet veremiyor oluşumuzdur.”

Ayrıca Binance’ta alt yapı güncellemeleri gereği yeni kullanıcı kayıtlarını geçici olarak durdurma kararı aldı. Bittrex ve Binance, yeni kullanıcı kayıtlarının ne zaman açılacağına dair bir bilgi vermezken Bitfinex 15 Ocak 2018’den itibaren yeni kullanıcı kayıtlarına izin vermeyi planladıklarını açıkladı. Kaynak: cointelegraph.com

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

The most Mid-South Farm on Gin Show in them March

Sonrakini Oku

Kripto Paraların Piyasa Hacmi 800 Milyar Doları Geçti

Bir Cevap Yazın