Binance ağında devrimsel güncelleme

Önde gelen kripto borsası Binance, akıllı sözleşmeleri destekleyen özel bir blok zinciri başlatacak.

Cuma günü duyurulan ve Binance Smart Chain olarak adlandırılan yeni blok zinciri, mevcut Binance Chain ile paralel olarak çalışacak.

Binance çift Blockchain ile daha yüksek güvenlik sağlayacak

Yeni blok zincirinin kullanıcılara ve geliştiricilere güvenlik ve emniyet sağladığını belirten borsa, EVM uyumlu ve mevcut tüm Ethereum takımlarını destekleyeceğini ve yüksek performanslı dApp’lerin zincirler arası iletişime ve ölçeklendirilmesine izin vereceğini bildirdi:

Bu yenilikçi çözüm, Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) birlikte çalışabilirliğini ve programlanabilirliğini Binance Chain’e getiriyor.

Blockchain, PoSA (Proof of Staked Authority) konsensüsüne dayanacak ve işlemler 21 doğrulayıcı tarafından doğrulanacak.

Böylece merkezsiz kripto para borsası Binance DEX, daha yüksek likidite sağlayan Binance Chain ve Binance Smart Chain isimli iki blok zincir üzerinde çalışacak ve Binance Coin (BNB) hem akıllı sözleşme yürütme gazı hem de staking için token olarak hizmet edecek.

Blockchain sadece borsa tarafından değil, Binance Chain Development Community (BCDC) tarafından da korunacak.

BCDC tarafından yapılan açıklama şöyle:

Bu çift zincirli mimari, kullanıcıların bir taraftan hızlı ticaretten (Binance Chain) faydalanmaları ve diğer taraftan akıllı sözleşmelerle (Binance Smart Chain) merkezsiz uygulamalarını oluşturmaları için ideal olacak. BNB sahipleri ise ayrıca Binance Smart Chain’in geliştirilmesini destekleyebilir ve ödüller kazanabilir. Uzun vadede, dijital varlıklar için altyapımızı güçlendirmek ve topluluğa dijital varlık oluşturma, dolaşım ve değişim için en iyi platformları sunmak adına Blockchain topluluğu ile yakın çalışmaya devam etmeyi umuyoruz.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dünyaca Ünlü Yazar Taleb: Kripto Para Kullanın!

Sonrakini Oku

10 Milyar Dolarlık Dev Fon, Bitcoin Vadeli Piyasasına Giriyor

Bir Cevap Yazın