Binali Yıldırım’dan Metaverse Açıklaması: “Türkiye İçin Büyük Fırsat”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım dün katıldığı Bağcılar AK Parti İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği Sıra Gecesi’nde metaverse ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım’ın metaverse’ü anlatması ve bu konuda tavsiyeler vermesi dikkatleri çekti.

Yıldırım’ın Metaverse Açıklaması

Sıra Gecesi etkinliğinde metaverse ile ilgili açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, ilerleyen yıllarda çok büyük değişiklikler olacağını ve yeni iş kollarının ortaya çıkacağını dile getirdi. AK Parti Genel Başkanvekili, konuyla ilgili olarak, “Gençler, şimdi metaverse diye bir tabir ortaya çıktı. Sanıyorum hepiniz biliyorsunuz. Metaverse yani kainat ötesi olarak çevrilen bu kavramla neyi kastediyoruz? Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikle kurulan 3 boyutlu, 5 boyutlu, 8 boyutlu, 10 boyutlu yeni bir dünya, yeni bir kainattan bahsediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte hiç bilmediğimiz yeni meslek türlerinin geldiğini ifade eden Yıldırım, “Bu meslekleri icra edecek olan sizlersiniz. Biz devrimizi tamamladık. Benim siber güvenlik uzmanı veya blockchain mühendislik yazılımcısı olacak halim yok bu saatten sonra, bunu sizler yapacaksınız. İnceleyecek olursak insanların, mahallelerin, şehirlerin şekillenmesini, davranışlarını, ilgilerini tespit edersek bu bir ticari sonuca da erişir, siyasi sonuca da erişir, bu bir ekonomik değere de erişir.” sözlerini kullandı.

“Şu Anda İçinde Bulunduğumuz Dönem Bilgi Çağı”

Şu anda içinde bulunduğumuz dönemin bilgi çağı olduğunu ifade eden Yıldırım, “Akıl terinin alın terinden daha fazla işe yaradığı para ettiği bir döneme giriyoruz.” sözlerini kullandı. Yıldırım konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bu dönem esasında Türkiye için çok büyük avantaj ve çok büyük fırsat. Akıl teri genç beyinlerde. Sizin akıl teriniz, bilginiz, bilgiye erişemeniz onu üretmeniz ve ticarileştirmeniz Türkiye’nin en büyük sermeyesi, en büyük güvencesidir.

Bunlara ek olarak Yıldırım gençlere hangi işi yaparlarsa yapsınlar hedeflerinin her zaman mükemmellik olması gerektiğini de tavsiye etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tapularda Metaverse Dönemi Başlıyor! Pilot İl Seçildi

Sonrakini Oku

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Bir Cevap Yazın