BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Ethereum üzerinde çalışan ve Türk Lirası ile 1:1 oranında desteklenen stabil kripto para BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor.

Emin Gün Sirer’in liderlik ettiği Ava Labs, Varol Civil, Alp Ihlamur, Onur Umut ve diğer birkaç yatırımcının dahil olduğu bir grup tarafından 250,000 dolarlık yatırım aldığı bildirilen BiLira Teknoloji A.Ş., BiLira’yı 9 Aralık’ta kripto para borsası Coiny’de BiLira/TL çiftiyle işleme açacak.

Kullanıcıların ilk olarak Temmuz ayında duyurulan BiLira’yı edinebilmesi için öncelikle kimlik doğrulama sürecini tamamlamaları gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, alıcının Ethereum cüzdanına gönderiliyor.

BiLira’nın resmi internet sitesinde belirtildiği üzere, şu an için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı mevcut. BiLira’yı kullanmaya başlamak için en az 100 TL’lik bir transfer gerekiyor.

Etherscan adresine göre, şimdiden 256,600 BiLira yaratılmış durumda.

Son olarak şirket, Türk Lirası haricinde farklı para birimlerine endeksli stabil kripto paralar da geliştirmeyi planlıyor.

 

Kaynak: Uzmancoin

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir!

Sonrakini Oku

Binance’e Ruble çiftleri: Türk Lirası çok yakın

Bir Cevap Yazın