Bilet Sektöründe Blockchain Adımı

Dijital varlık odaklı Blockchain tabanlı bir protokol olan Aventus, daha adil ve şeffaf bir bilet endüstrisi oluşturmak için tasarladığı yeni sürümü Aventus Classic’i tanıttı.

Amaç Sahtekarlığı Azaltmak

Aventus Network geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blog yazısıyla, sahtekarlıkları azaltarak bilet endüstrisine daha fazla şeffaflık kazandıracak olan yeni protokolü Aventus Classic’i piyasaya sürdüğünü açıkladı. Ethereum tabanlı çalışacağı belirtilen yeni protokol hakkında şu açıklamalar yapıldı:

Bu sürüm, açık kaynaklı topluluğa katılmak için attığımız ilk adımımızdır. Aventus Classic artık isteyen herkesin katkılarına açık olacak ve artık Aventus Protokol Vakfı’nın resmi ortakları tarafından geliştirilmeyecek.

15.000 Dolarlık Ödül

Yeni bilet protokolünün piyasaya sürülmesi, Blockchain geliştiricileri için 15.000 dolarlık ödül yarışmasıyla beraber geldi. Satoshi Ödülleri ile ortaklaşa olarak geliştiricilerden kazanana, 15.000 dolar değerinde Ethereum ödülünün verileceği belirtiliyor. Geliştiricilerden Blockchain temelli bir bilet platformu inşa etmeleri isteniyor. Kazananın ise 2020 yılında he Satoshi Awards’da duyurulacağı belirtiliyor.

The Satoshi Awards’ın kurucusu ve CEO’su Steve Ellis, Aventus ile kurdukları ortaklıktan şu şekilde bahsetti:

Girdilerin girilmeye başladığını görmekten heyecan duyuyoruz ve güvenimizi, şeffaflığı ve inovasyonu teşvik etmek için Blockchain’den daha iyi bir yol düşünemiyoruz.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan haberlere göre küresel bilet devi Ticketmaster bilet endüstrisindeki sorunları çözmek için Blockchain odaklı bir şirket olan Upgraded’i satın aldığını açıklamıştı. Şirket bu hamleyle bilet endüstrisindeki dolandırıcılık faaliyetlerini azaltmayı amaçladıklarını belirtmişti.

Bunların yanında Blockchain teknolojisinin artık birçok alanda aktif olarak kullanıldığını biliyoruz. finansal hizmet şirketi Moody’s geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Blockchain’in 2021 yılına kadar standart haline geleceğini ifade etmişti. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

OKEx Korea, 5 Kriptoyu Delist Ediyor

Sonrakini Oku

Justin Sun Şimdiye Kadarki En Büyük Sözünü Verdi

Bir Cevap Yazın