Beşiktaş, Kendi Kripto Parası İle İlgili İddiaları Yalanladı ve Dava Açtı!

Türkiye’nin önde gelen futbol kulüpleri, kendi kripto para birimlerini piyasaya sürmek için birbiri ardına yeni ortaklıklara imza atıyor. Galatasaray ve Trabzonspor Spor Kulübü gibi önde gelen kulüplerin de katıldığı bu akıma henüz Fenerbahçe veya Beşiktaş Jimnastik Kulübü katılmış değil. Buna rağmen son dönemde tam tersi yönde iddialar ve olaylar gündemde yer almakta.

Beşiktaş Coin, Beşiktaş’ın Kendi Kripto Parası Değil

Beşiktaş’ın kendi kripto para birimini piyasaya sürdüğünü iddia edip masum yatırımcıları dolandırmaya çalışan bir ekip ise bjk-coin.com isimli bir internet sitesini hayata geçirdi. İlgili internet sitesi bir süre aktif kaldıktan sonra ise Beşiktaş ekibi konu hakkında harekete geçti.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından yapılan açıklamada, sitenin kulüp ile alakalı olmadığı vurgulandı ve siteye karşı dava açıldığı belirtildi. Beşiktaş ekibi, “bizim coinimiz yok” açıklamasını yaptıktan sonra siteye karşı dava açıldığını vurguladı ve  bunun asında telif hakkı ihlalinin yanı sıra dolandırıcılık odaklı bir girişim olduğu belirtildi.

Beşiktaş, Siteye Dava Açtı

Özge Eğrikar’ın haberine göre ise Beşiktaş Coin isimli kripto para, “onlarca kat değerleneceği” vaatleri ile piyasaya sürüldü ve dikkat ekti. Bunun Beşiktaş JK’in marka hakkına tecavüz olduğu belirtilirken, haksız rekabet sonucu oluşan maddi durumun da ortadan kaldırılması talep edildi. Siteye an itibarıyla ulaşılamıyor olsa da bunun mahkeme tarafınca verilen bir erişim engeli olmadığı söylenebilir.

bjk

Beşiktaş’ın da yakın zamanda kendi kripto para birimini piyasaya sürmesi bekleniyor olsa da henüz bu konuda beklentiler gerçekleştirilmemiş olabilir. Galatasaray ve Trabzonspor tarafından yapılan açıklamalarda Chiliz ortaklığının kulübe ciddi bir katkı sağladığı vurgulanmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İş Geliştirme Koordinatörü Açıkladı: Binance Smart Chain’deki Saldırılar Önlenebilir Mi?

Sonrakini Oku

John McAfee’nin Nişanlısından, Elon Musk’a Tepki: Bitcoin’in (BTC) Fiyatını Etkiliyor

Bir Cevap Yazın