Benzin Bedelinin Yüzde 20’si Kripto Para İle İade Edilecek!

Avustralya merkezli bir start up firması olan Incent, kısa bir süre boyunca United Petrol isimli benzinliklerden alınan yakıt bedelinin yüzde 20’sinin, INCNT token’i olarak kullanıcıya iade edilmesini planladıklarını duyurdu.

26 Eylül tarihinde yapılan basın açıklamasına göre, katılımcıların ilk olarak platforma üye olmaları ve token geri kazanmak için banka hesaplarını ilgili platform ile eşleştirmeleri gerekiyor. Firma buna ek olarak söz konusu kripto para biriminin ”Avustralya’nın, United Petrol istasyonlarından herhangi bir harcama yapmak için kullanılabilecek ilk token’i” olduğunu da vurguladı.

United Petrol’ün ülke çapında 450’den fazla petrol istasyonu olduğu bilinmekte ve ülkenin en büyüklerinden birisi olduğu su götürmez bir gerçek. Yapılan basın açıklamasında firmanın diğer firmalarda yapılan ve ”sadakat puanı sistemi” olarak bilinen yapıya göre en büyük avantajlarının, verilen token’lerin değerinin düşmemesi ve bunun için herhangi bir plastik kart veya buna benzer eşyaya ihtiyaç duyulmaması olduğu belirtildi.

Harcadıkça Token Kazan

Incent CEO’su Rob Wilson koun yaptığı açıklamada tüketicilere gerçek değere sahip bir şey vermenin, zamanla süresi dolan veya gerçek değere sahip olmayan puan gibi unsurlara göre çok daha efektif olduğunun altını çizdi. Wilson, kullanıcılar bir kere banka hesaplarını program ile eşleştirdikten sonra bütün işlemin otomatik yapılacağını ve bu sayede insanların ”gerçek anlamda harcadıkça kazanacaklarını” ifade etti.

Avustralya bundan aylar önce rezerv bankası genel müdürünün Libra hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Kripto Para Piyasası Kaçırılmayacak Bir Fırsat”

Sonrakini Oku

Avrupa MB Başkanı: Kripto Paraları Yakından Takip Ediyoruz!

Bir Cevap Yazın