Ben Armstrong’dan İddialı Ripple Açıklaması! Bu Durum Mümkün mü?

Youtube’da  1,45 milyon ve Twitter’da 795 bin takipçisi olan ünlü kripto yatırımcısı Ben Armstrong, Ripple’ın XRP dijital tokeninin sahiplerini zengin edeceğini söylüyor.

Ripple Neden Değer Kaybetmişti?

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından aleyhine açılan davadan sonra mücadeleye devam ediyor. Aralık 2020’nin sonlarında, Ripple üst düzey yöneticileri, XRP’yi kurumsal müşterilere satmakla suçlanmıştı.

SEC davasından önce, Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un hemen arkasında, dünya çapında en iyi 3. kripto paraydı. Ripple, para transferlerini kısa sürede sınırların ötesine aktarmak için tasarlandı. Nitekim para transferi için  dünya çapındaki en iyi bankalarla ortaklık kurarak son derece başarılı olmuştu. Davadan önce, XRP’nin ETH’yi geçmesi için olasılıklar ve umutlar vardı, ancak SEC davası token durumunu kötü etkiledi ve onu kripto sıralamasında 7. sıraya geri itti.

Davadan sonra, Coinbase gibi önde gelen borsalar, en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments ile birlikte XRP’yi listeden çıkarmaya başladı ve bu da Ripple’ın değerini giderek kötüleştirdi.

Her şeye Rağmen Ripple İçin Umutlar Tükenmedi

Yine de Ben Armstrong da dahil olmak üzere birçok kişi, XRP yatırımcılarının, Ripple galip geldiğinde meyveleri toplayacağına inanıyorlar.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Protocol.com’a verdiği yeni bir röportajda, blockchain tabanlı para transferi  platformlarının şu anda iyileşme aşamasında olduğunu ve sonuçların ise kısa sürede olumlu olacağını söylüyor..

Garlinghouse, Protocol’e yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“SEC ile olan bu çekişmeli süreç, SEC davası nedeniyle bazı müşterileri kaybetmemize neden oldu. Buna rağmen çok hızlı bir şekilde büyüdük. 2022’ye çok güçlü bir şekilde başladığımızı hissediyoruz”

SEC ile karşı karşıya kalmasına rağmen, Brad Garlinghouse liderliğindeki Ripple ekibi umudunu kaybetmedi, SEC’in önünde boyun eğmedi ve savaşını sürdürüyor. Dava hala devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Eski BitMEX CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması: Aman Dikkat!

Sonrakini Oku

Linux’un Kaynak Kodundaki Bu İfade Kafaları Karıştırdı! Linus Torvald, Satoshi Nakamoto Olabilir Mi?

Bir Cevap Yazın