Belçika 9 Siteye Karşı Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

Belçika’nın finansal piyasa regülatörü geçtiğimiz günlerde yeni bir uyarı yayınlayarak, şüphelendiği kripto para siteleri listesine 9 siteyi daha eklediğini belirtti ve listedeki toplam sayıyı 131’e çıkartmış oldu.

Belçika’nın finansal piyasa regülatörü Finansal Hizmetler ve Piyasa Otoritesi tarafından listeye dahil edilen kripto para siteleri ise sırasıyla bitcoinmarketscap.com, bitcointraderspro.com, coinsmex.com, crypto-sfs.com, etc-markets.co, fisherih.com, ltc-markets.com, stsroyal.com ve tdscapitalgroup.com olarak açıklandı. Regülatör konu hakkında yaptığı açıklamada bu platformların hepsinde ”dolandırıcılık izleri” tespit edildiğini ifade etti.

Belçikalı yetkililer buna ek olarak yukarıdaki sitelerin bir veya daha fazla Belçika vatandaşını dolandırdıktan sonra radarlarına girdiğini ve şikayetler üzerine böyle bir eyleme başvurduklarını da dile getirdiler. FSMA kripto para dolandırıcılık platformlarının anatomisinin benzer olduğunu vurguladıktan sonra, dolandırıcıların çoğunlukla çok kolay yöntemlerle mümkün olmayan kazançlar vaat ettiğini, kripto paralarla ilgili hiçbir ön bilgiye sahip olmadan iyi paralar kazanılabileceğini belirttiklerine dikkat çekti:

”Ancak dikkatli olun çünkü işin sonunda durum hep aynı oluyor. Kurbanlar paralarını asla geri alamıyorlar!”

Kripto Paraların Değeri Artınca, Dolandırıcılık da Artıyor!

FSMA, geçtiğimiz günlerde yaptığı birçok uyarıya ve listesini neredeyse her dönemde yenilemesine rağmen insanların hala bu gibi yöntemlere kurban gittiğini belirterek, kripto paraların fiyat olarak yükselişe geçtiği anlarda insanların bunlara daha çok kandığını da itiraf etti.

Bilindiği üzere Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz Cuma günü inanılmaz bir yükseliş elde ederek yüzde 30 artış yakalamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist Bitcoin’de 10.000 Dolar Üstü İçin Sinyali Verdi!

Sonrakini Oku

Bitcoin, ETH, XRP ve LTC için oyun yeniden başladı

Bir Cevap Yazın