Basketbol’un Efsanesi, Tron’un NiTRON Etkinliğine Özel Konuşmacı Sıfatıyla Katılacak

ABD Ulusal Basketbol Ligi’nin (NBA) yıldızlarından Kobe Bryant, San Fransisco’da düzenlenen NiTRON etkinliğine konuşmacı olarak katılacak.

Kobe Bryant tartışılmaz bir basketbol yıldızı olarak tüm dünyada tanınıyor. 1566 maçlık kariyerine 5 NBA şampiyonluğu sığdıran Kobe, 18 kez All Star, 1 kez de NBA’in en değerli oyuncusu seçilmişti. Kobe Bryant, Tron Vakfı tarafından organize edilen NiTRON etkinliğine özel konuşmacı sıfatıyla davet edildi. Bryant etkinlikte genç liderlere ve girişimcilere ilham vermek için tecrübelerini paylaşacak. Yapılan basın açıklamasında Bryant’ın TRON’un kurucusu Justin Sun’ın konuğu olduğu belirtildi.

Geride bıraktığımız birkaç yılda kripto para topluluğuna dünyanın dört bir yanındaki ünlü isimlerden destek yağdı. Hatta, Eminem geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Kamikaze albümünde Bitcoin’e gönderme yapmıştı. Eminem Not Alike adlı şarkısında “Herkesin Nikel ısırdığını hatırlıyorum, şimdi bunu Bitcoin için yapıyorlar” sözlerine yer vermişti.

Bu yılın başlarında ünlü rapçi Akon, Akon Crypto City’de kullanılması için Akoin adlı kendi kripto para birimini piyasaya sürmüştü. Mart ayında ise Liverpool’un eski yıldızı Michael Owen Singapur merkezli Global Crypto Offering Exchange (GCOX) ortaklığında Owen adlı kendi kripto para birimini çıkaracağını duyurmuştu. Ayrıca eski ABD Başkanı Bill Clinton Ripple’ın küresel ödemeler konferansının açılış konuşması yapmıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise ünlü isimlerin desteklediği kripto paraların yasa dışı olabileceği konusunda yatırımcıları uyarmıştı.

Ünlüler halkı satın almaya teşvik etmek için sosyal medya hesaplarını kullanıyor. Bu yasa dışı olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Performansı Göz Doldurdu, XRP Hakkında Fikirler Değişti

Sonrakini Oku

Dünyadaki Her Banka Ripple Kullansaydı…

Bir Cevap Yazın