“Başkanlık Seçimlerini Kripto Paraları Tanıtmak İçin Kullanıyorum”

Programcı ve kripto para meraklısı John McAfee 1 Kasım’da Cointelegraph’a röportaj verdi. McAfee, 2020 Amerika başkanlık seçimlerini sadece kripto paraları tanıtmak için bir platform olarak kullandığını dile getirdi.

Dün Malta Blockchain Zirvesi’nde Cointelegraph ile konuşan Antivirus Software kurucusu John McAfee, özgürlükçü bir platformda yarışmak istediğini ancak kimsenin kendisini başkan olarak seçmeyeceğinin farkında olduğunu ifade etti. McAfee seçim platformunu, ulusal sahneye ulaşarak kripto paraları tanıtmak için kullanmayı planladığını da ekledi.

Röportaj sırasında McAfee, kendi kripto para görüşünün esasen “kişisel özgürlük” kavramına dayandığını ve seçimler süresince de “kişisel özgürlüğü ve kripto paraların bunun elde edilmesinde nasıl başrol oynayacağını” anlatmak istediğini belirtti.

McAfee başkanlık yarışında kazanmak gibi bir hedefi olmadığını ve bu süreçte merkezsiz kripto paraları tanıtmak istediğini şu sözlerle ifade etti:

Konuşacağım her şey kripto paralar hakkında olacak. Başkan olmak istemiyorum. Olamam da zaten… Kimse beni başkan seçmeyecek. Ama seçimlere katılma hakkım var.

Bunun beraber dün yapılan röportajda McAfee, geçtiğimiz yıl dile getirdiği tahminini yeniledi ve Bitcoin’in ABD başkanlık seçimlerinin olduğu 2020 yılında 1 milyon dolara ulaşacağını kaydetti. Ancak ünlü programcıya göre bugünkü 1 milyon dolar ile 2020 yılındaki 1 milyon doların değeri aynı olmayacak. Çünkü geleneksel piyasalar yerlerini kripto paralara bırakacak.

McAfee ilk olarak 2018 yılının Haziran ayında, kripto para topluluğunu desteklemek ve kripto paraları tanıtmak için 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklamıştı.

Öte yandan yaklaşan başkanlık seçimleri, 2016 yılında da Liberter Parti’den aday olan McAfee için ilk seçim deneyimi olmayacak. Ünlü kripto para meraklısı, eğer o zamanlarda kripto topluluğuyla bu kadar büyük bir bağı olsaydı seçimlerde yine “bağımsız para fikrini”savunacağını dile getirdi. McAfee, 2016 çalışmalarında da “siber güvenlikteki gecikmelere”odaklandığını ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin ETF’leri Yakın Zamanda Onaylanmayacak”

Sonrakini Oku

ABD’de Bitcoin ATM’leri Adına Bir İlk

Bir Cevap Yazın