Başarılı CEO’dan Bitcoin Tahmini: “Bu Çılgınca Gelebilir Ama Gerçekleşecek”

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, lider kripto para birimi Bitcoin’in önümüzdeki yıl fiyatını dörde katlayacağını iddia etti. Nisan ayına 59.000 dolar ile giriş yapan BTC çalkantılı geçen 30 günün ardından an itibarıyla 54.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ancak birçok uzmana göre Bitcoin yıl sonu hedefine emin adımlarla ilerliyor. Piyasanın genel yükselişi ile birlikte fiyat düzeltmeleri görülürken kripto topluluğundaki pek çok kişi BTC fiyat tahminlerinde bulundu.

Pantera Capital CEO’sunun Görüşleri

Pantera Capital kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, yakın tarihli bir röportajında Bitcoin fiyatı hakkında şunları kaydetti: “Bitcoin bir yıl sonra şimdiki fiyatından %213 yüksek olabilir. Bu da fiyatın 200.000 dolara çıkacağı anlamına geliyor. Kulağa çılgınca gelebilir ama bu olması muhtemel bir senaryo. Tüm veriler harika görünüyor.”

Morehead’in tahmini, talep eğrisinde öngörülen yukarı yönlü kayma ile destekleniyor. Morehead Bitcoin fiyatındaki “sürekli” artışa işaret ederek şunları aktardı: “2016 yılının Şubat ayı hariç her yıl bir milyon yeni kullanıcı için Bitcoin fiyatı 200 dolar yükseliyor.”

Bununla birlikte Morgan Stanley ve PayPal gibi firmaların kripto para sektörüne dahil olması fiyatı yükseltebilecek etkenlerden biri olarak görülüyor. Microstrategy kurucu ortağı Michael Saylor, lider kripto paranın kademeli olarak benimsenmesi ile beraber önümüzdeki beş yıl içerisinde Google ve Apple gibi şirketlerin de Bitcoin satın alacağını öne sürdü. Saylor ayrıca, bundan önceki yıllar için kripto para piyasasının “olgunlaşmamış bir varlık sınıfı” olduğuna dikkat çekerek Morehead’in istatiksek modeline bakarak fiyat tahmini yapmanın rasyonel olmadığını ileri sürdü.

Başarılı İş Adamının 2031 Yılı Bitcoin Fiyatı Tahmini

Parallax Digital CEO’su Robert Breedlove, Bitcoin ile ilgili uzun vade beklentilerini paylaştı. Breedlove, insanların bunun yalnızca bir “birikim oyunu” olduğunu anlayacaklarını söylerken şunları kaydetti: “2031 yılına kadar Bitcoin’in küresel satın alma gücünün yüzde 20’sine ulaşacağını düşünüyorum. Bu da Bitcoin’in 2031 yılındaki piyasa değerini yaklaşık olarak 250 trilyon dolar yaparken bir BTC fiyatını 500.000 dolar yapıyor.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Thodex’in İlk Başta Gözden Kaçan Milyonlarca Dolarlık Transferi Tespit Edildi!

Sonrakini Oku

Popüler İsimler Destekliyor, Dogecoin Yükseliyor: DOGE Fiyat Hareketleri

Bir Cevap Yazın