Baltıkların Lider Hava Yolu Şirketi, Ödeme Sistemine 3 Altcoin Daha Entegre Etti

Letonya merkezli hava yolu şirketi airBaltic, ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto para birimleri sayısını artırdı. Şirketin resmi sitesinde yapılan son duyuruya göre, yapılan rezervasyonlarda artık Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin gibi popüler kripto para birimleri ödeme yöntemi olarak kabul edilecek. Bununla beraber önümüzdeki dönemlerde hava yolu şirketlerinin kripto para birimlerini ödeme sistemlerine entegre etmesi bekleniyor.

Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Eden İlk Hava Yolu Şirketi

Letonya merkezli hava yolu firması airBaltic, 2014 yılında Bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul etti. AirBaltic, bununla birlikte BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk hava yolu şirketi unvanını aldı.

Şirketin yeni hizmeti BitPay iş birliği ile sunulacak. AirBaltic CEO’su Martin Gauss şirketin yeni kararı hakkında şunları aktardı: “Yenilikçi bir hava yolu şirketi olarak, rezervasyon süreci dahil olmakla birlikte müşteri deneyimini iyileştirme yolları üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz zaman boyunca, farklı ödeme yöntemlerini az sayıda müşterimiz kullandı. Ancak buna rağmen airBaltic olarak, müşterilerimize başka yerde bulamayacakları benzersiz ödeme yöntemleri sunmayı ilke edindik.”

Ödeme Yöntemi Nasıl Olacak?

AirBaltic websitesinde yer alan bilet fiyatları euro olarak gösterilmektedir. AirBaltic müşterileri uçuşları için kripto para birimleri ile ödeme yaptığında, BitPay mevcut döviz kuru üzerinden ücreti otomatik olarak Euro’ya çevirecek. Firma, bu adımla birlikte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Ayrıca firma; GUSD, USDC, PAX ve BUSD gibi stablecoinleri de ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Kripto para birimleriyle ödemeler, planlanan uçuş tarihinden en az beş gün önceki rezervasyonlarda geçerlidir. Bununla beraber ödemeler, herhangi bir işlem ücreti içermiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Gerçekten Bir DeFi Destekçisi Mi?

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin 5 Yıllık Tahmin: 100.000 Dolar Mümkün mü?

Bir Cevap Yazın