Balinalar Yeniden Harekete Geçti! Bitcoin (BTC) 60.000 Doları Hedefliyor!

Bitcoin fiyatı bugün yeniden 50.000 doların üstünü kısa süreli de olsa gördü. Ancak zayıf kalan 50.000 desteği elbette düşüşü de beraberinde getirdi. Güç toplayan boğaların ilerleyen saatlerde yeniden yukarı yönlü test yapması bekleniyor. Birçok analist bu konuda farklı görüşleri paylaşsa da Bitcoin (BTC) çoğu zaman ters köşe yapmayı seviyor. Bitcoin fiyatı Binance borsasında 49.300 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bitcoin Yeniden 50.000 Doları Geçti

Yaklaşık 9 gündür 50.000 doları göremeyen Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet bugün bu seviyeyi kırdı. Yükseliş momentumunun kurumsal talep tarafından tetiklendiği düşünülüyor. SkyBridge ve Fidelity tarafından yapılan açıklamalar piyasalara bir süredir moral pompalıyor.

BrightScope CEO’su Mike Alfred tüm yaz boyunca Bitcoin aldığını duyurdu. Ünlü CEO fiyatın 7 Eylül ile 19 Kasım arasında ciddi fiyatlama yapmasını bekliyor. Birçok kurumsal şirket yaz boyunca bu beklentiyle ciddi anlamda alım yaptı. Özellikle 35.000 dolar seviyelerinde milyarlarca dolarlık Bitcoin (BTC) alındı.

Kurumsal şirketlerin ve balinaların aşırı satın alımları cüzdan grafiklerinde görünüyor. Yani henüz hesaplar boşaltılmış değil, aksine BTC toplanmaya devam ediyor. Birçok uzman bunun yükseliş için önemli olduğunu savunuyor.

Bitcoin (BTC) İçin Günler Kaldı

Mevcut talep ve arz verileri cüzdanların yeniden Bitcoin biriktirdiğini doğruluyor. Yani buna göre önümüzdeki iki hafta içinde Bitcoin (BTC) 60.000 dolara uzanan bir yolculuğa çıkabilir. Ayrı JPMorgan’ın düşüş beklentisi haberi de geldi, kripto para topluluğu ünlü kurumu genelde ters indikatör olarak kullanıyor. Şaşırtıcı olan ise JPMorgan FUD’ları sonrasında piyasalar büyük oranda yükselişe geçiyor.

Üstelik altcoin piyasaları da Bitcoin (BTC) hareketinden kimi zaman bağımsız olarak yükselmeye devam ediyor. Ağ güncellemesi olan projeler düşüşlerde dahi pozitif ayrışarak fiyatlama yapmaya devam etti. Bu ay gerçekleşmesi planlanan 6 önemli gelişmeyi duyurmuştuk bunların yakından izlenmesi faydalı olabilir.

PlanB tarafından belirlenen yıl sonu hedefi ise 135.000 dolar ve ünlü analist bunun oldukça mütevazi olduğunu savunuyor. Yükseliş bekleyen analistlerin önemli kısmı yıl bitmeden 100.000 doların üzerinde bir fiyatın görüleceğine inanıyor. Elbette bunu zaman gösterecek.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto para piyasaları son derece volatil olup riskli yapısı gereği alacağınız tavsiyeler maddi kayıplar yaşamanıza sebep olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’de Fırtına Öncesi Sessizlik: BTC Göstergelerinde Rallinin Ayak Sesleri!

Sonrakini Oku

Vitalik Buterin, Dogecoin’in (DOGE) Kaderini Değiştirecek Hamleyi Açıkladı

Bir Cevap Yazın