Balinalar İş Başında: Bu Altcoin Balinalar Tarafından Satın Alındı!

Bir araştırma sitesi ve kripto takipçisi olan Etherscan’dan elde edilen bilgilere göre, dev balinalar sadece birkaç dakika içerisinde yaklaşık 40 milyar Shiba Inu tokenı satın aldı ve bazı hesaplara transferler gerçekleştirildi. Son 24 saat içinde gerçekleşen bu satın alımların minimumu 1.184 milyar SHIB ve 10 ayrı işlemde gerçekleştirildi. Gerçekleşen her işlemin 1.184 milyar ile 4.9 milyar SHIB arasında olduğu söyleniyor.

Balinalardan Biri Borsa Sahibi Mi?

Dogecoin (DOGE)’den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük meme kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB) tokenlarının bazılarının Binance, Uniswap gibi kripto borsa sahipleri tarafından satın alındığı iddia ediliyor. Bunun sebebinin ise satın alımlardan bir tanesinin Binance’dan bir kripto hesabına transfer edilmesi olarak görülüyor.

Neden Shiba Inu?

Balinalar son zamanlarda Shiba Inu’ya (SHIB) oldukça rağbet gösteriyor ve artık SHIB balinaları olarak anılıyor. Yüklü miktarda SHIB tokenı alan balinalar, dudak uçuklatan bu rakamlarla diğer yatırımcıları şaşırtıyor. Örneğin iki gün önce gizemli bir yatırımcı 109.498.301 dolar değerindeki 3.457.477.154.937 SHIB tokenı satın almıştı.

Sadece SHIB balinaları değil diğer altcoin balinaları da SHIB’e oldukça ilgi gösteriyor. Özellikle Ethereum (ETH) balinaları SHIB tutan balinalar listesinde üst sıralarda bulunuyor. Örneğin Ekim ayında bir Ethereum balinası 277 milyar SHIB coini satın aldı. WhaleStats’dan alınan bilgilere göre de Ethereum balinalarının en büyüğü 1.773.025.189 dolar değerinde SHIB’e sahip ve bu meme coini kendi kripto varlığının %16.62’sini oluşturuyor.

Shiba Inu sadece Ethereum balinaları tarafından değil tüm yatırımcılar tarafından çok fazla ilgi görüyor. Ancak şaka coinlerdeki durumun belirsiz olması sebebiyle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fidelity Investments Yetkilsinden Bitcoin Açıklamaları: Diğer Kripto Para Birimlerinden Ayrışıyor!

Sonrakini Oku

Popüler Video Platformu YouTube, NFT ve Metaverse Planlarını Açıkladı! İşte Detaylar

Bir Cevap Yazın