Balinalar Düşüş Öncesi Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşıdı!

ider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu sabah itibariyle hiç beklenmeyen bir şekilde oldukça sert bir düşüş yaşadı ve 450 dolarlık kayıp sonrası tekrardan 10.000 dolar gerisine çekildi. Söz konusu düşüş öncesinde Bitcoin aleyhine herhangi bir gelişme olmaması da bunun balinalardan kaynaklı bir geri çekilme olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı.

Twitter üzerinde büyük çaplı kripto para işlemlerini raporlayan Whale Alert hesabı, tam da düşüş öncesinde değeri 78 milyon dolar seviyelerinde 7.800 BTC’nin harekete geçtiğini belirtti.

Yüklü Bitcoin İşleminin Nedeni Ne?

Söz konusu işlemden hemen sonra ise 7.800 BTC’lik başka bir transfer daha yapıldı ve aktarılan toplam değer 155 milyon dolar seviyelerine ulaştı. Özellikle yapılan ikinci işlem kripto para sektöründe ciddi bir panik yarattı ve bazıları bunun OTC işlemi olduğunu vurgulasa da, bazılarına göre Bakkt açılış öncesi akülümasyona başladı.

Sebep ve alıcı kim olursa olsun söz konusu işlemin yapılışından sonra Bitcoin’in 450 dolarlık sert bir düşüş yaşaması bu ikisinin arasında bir bağ olabileceğini gözler önüne sermekte.

Uzmanlar Bakkt’ın 23 Eylül tarihinde piyasaya çıkmasından sonra Bitcoin’in ciddi bir artış yakalayacağını ifade etseler de, şu an için durum kripto para yatırımcıları açısından hiç iç açıcı gözükmüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kriptoların Geleceği Asya’da Mı Yer Alıyor?

Sonrakini Oku

Bitcoin Hashrate’i Rekor Kırdı

Bir Cevap Yazın