Balinalar Bu Altcoin’e Akın Ediyor!

Kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler sırasında balinaların ve diğer yatırımcıların bu düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak değerlendirmesine defalarca şahit olduk. Bu sefer de balinaların piyasanın popüler altcoin’lerinden birine akın ettiklerini görüyoruz.

Balinalar ADA Alıyor

Kripto para analisti Ali Martinez’e göre, 100.000 ila 1 milyon arasında ADA arasında tutan Cardano adresleri, son zamanlarda büyük miktarlarda token satın aldı. Dolayısıyla balinalar, geliştiriciler ekosistem üzerinde çalışırken fiyat düşüşünden yararlanıyor gibi görünüyor.

Martinez konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, balinaların son 24 saatte 16.000.000 adetten fazla ADA aldığını dile getirdi. ADA yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,86 dolardan işlem görüyor.

Elde edilen verilere göre bu satın alımlar, balinaların birikimlerinde aylardır görülen en büyük satın alma oranlarını işaret ediyor. Analiste göre bu durum, Cardano geliştirme etkinliklerinin bu yıl Ethereum’u geçmesi ve Bitcoin karşısında da yaklaşık olarak iki kat fazla artmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bunlara ek olarak geçen ay ADA’nın işlem hacmi kısa sürede 12,7 milyar dolara kadar yükseldi. Bu da ETH’nin işlem hacmi olan 6,3 milyar doların yaklaşık olarak iki kat geçildiği anlamına geliyor. Ayrıca ADA ağındaki etkinlik de artıyor ve oluşturulan günlük yeni adreslerin sayısı 18 Şubat’ta %167 göstermişti.

ADA Fiyatı

ADA fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanı ile birlikte volatil hareketler yapmaya devam ediyor. 2 Eylül 2021’de 3,10 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti ve şu anda rekor fiyatının yaklaşık olarak %72 altında işlem görüyor.

Analistler Cardano ağındaki gelişmeler sebebiyle ADA yatırımcılarının özellikle uzun vadede karlı çıkacaklarını düşünüyor. Eğer Bitcoin beklendiği gibi bu yıl içinde 100.000 doları görürse ADA’nın da ilk hedefinin 5 dolar olacağı ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Şaka Coin Severler Yakma Partilerine Devam Ediyor: Milyonlarca Token Yakıldı!

Sonrakini Oku

Dev Teknoloji Şirketinden Önemli Hamle: Metaverse Odaklı Akıllı Telefon Geliyor!

Bir Cevap Yazın