Bakkt’te Şimdiden 18 BTC’lik İşlem Hacmi Oluştu

Intercontinental Exchange’in (ICE) piyasaya süreceğini duyurduğu fiziksel teminatlı kripto para platformu Bakkt uzun zamandır tüm kripto topluluğu tarafından heyecanla bekleniyordu. Platform nihayet bugün hizmet vermeye başladı.

İlk İşlemler

Cointelegraph’ın haberine göre, Bakkt faaliyet göstermeye başladığından bu yana toplamda 18 Bitcoin’lik işlem gerçekleştiği açıklandı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada son işlemin 042.50 Bitcoin ile ve 10 dolar işlem ücretiyle gerçekleştiği belirtildi…

Kripto para dünyasındaki bazı isimler bu işlem hacmi seviyesinin düşük olduğunu dile getirdi. Bir yatırımcı platformun piyasaya sürdüğü yeni ürünleri, diğer ürünlerle karşılaştırarak şu yorumu yaptı:

CME Bitcoin vadeli işlemleri ilk haftasında 460 milyon dolar işlem hacmine ulaşmıştı. Mevcut hacim ise 700 milyon dolar civarında.

Öte yandan kripto para yatırımcısı Ari Paul da fiziksel teminatlı bu varlıkların en azından ilk aşamalarda büyümenin hızlı gerçekleşmeyeceğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Fiziksel teminatlı oldukları için muhtemelen büyümesi daha yavaş gerçekleşecek. CME vadeli işlemleriyle hemen işlem yapılabilir. CME’nin ötesinde artan talebin teslimat aşamasında varlıklarını fiziksel olarak satın almak veya satmak isteyen kişilerden geleceğini düşünüyorum. Fiziksel olarak para yatırmanın aşamalı olarak gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Bitcoin Fiyatı

Bakkt platformunun faaliyete başlamasıyla Bitcoin fiyatında ciddi artışlar yaşanması bekleniyordu. Ancak şu an için piyasa beklenen etkiyi göstermemiş görünüyor. Hem Bitcoin hem diğer kripto paralarda beklenen artışlar henüz yaşanmadı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para Bitcoin 9.989 dolar seviyesinden işlem görüyordu…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Venezuela’da Bitcoin Yardımlarının Önemi Artıyor

Sonrakini Oku

Binance Bir İlke İmza Attı!

Bir Cevap Yazın