Bakkt’a Yatırılan Bitcoin’lere 125 Milyon Dolarlık Sigorta

Merakla beklenen ve geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) depolama işlemlerini başlatan Bakkt, Bakkt Warehouse içerisindeki BTC’leri sigorta ile korumaya aldığını açıkladı.

Bakkt Pazartesi günü yaptığı duyuruda depolama hizmeti Bakkt Warehouse’ın 125 milyon dolar değerinde bir sigorta ile korunduğunu açıklayarak yatırımcılara ”içlerinin rahat olması” mesajını iletmişti.

Bakkt Warehouse Korunuyor

Dünyanın ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürecek olan Bakkt, platformu yavaş yavaş canlandırsa da tam tarihin 23 Eylül olduğunu vurgulamıştı.

Bakkt’ın piyasaya çıkacak olması ve 23 Eylül tarihini yaklaşması henüz kripto para piyasasında beklenen etkiyi yaratamadı ve lider kripto para birimi Bitcoin dün gün içerisinde yüzde 4’e varan düşüşler yaşadı. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de kızıl bir tablo çizmekte ve değeri 10.300 dolar seviyesinin altına kadar geriledi.

Bakkt fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri ile piyasada heyecanla beklenmişti ve yaşanan ertelemeler birçok kripto para yatırımcısının umutlarını köreltti. Uzmanlara göre fiziki teminatlı BTC vadelileri gerçek BTC alım satımı yapmasından dolayı açılış yapar yapmaz inanılmaz bir etki yaratabilir ve sıradaki boğa piyasasını getirebilir.

Bunun yanı sıra heyecanla beklenen bir başka haber Bitcoin ETF’si olsa da, bu konuda henüz olumlu bir gelişme yok.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

LG de Blockchain Alanına Adım Atıyor

Sonrakini Oku

SEC Başkanı Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu!

Bir Cevap Yazın