Bakkt ve Bitcoin’in Çöküşü Arasında İlginç İlişki!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan saatler önce sadece 20 dakika içerisinde 500 dolardan fazla kayıp yaşadı ve bu durum kripto para piyasasında ciddi bir paniğe yol açtı.

Bireysel yatırımcılar endişe doluyken, kurumsal yatırımcılarda ise inanılmaz bir hareketlilik tespit edildi. Bakkt’ın fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri bugün neredeyse 350 BTC’lik bir hacme çıktı ve indikatörlerin bunun gün sonuna kadar 1.000 BTC sınırını aşacağını göstermekte.

Bitcoin Çöküşü Bakkt’a Yaradı

Bitcoin çöküşünün arkasındaki sebepleri analiz etmek şu an için zor olsa da, kurumsal yatırımcıların ‘indirimli BTC fiyatından’ yararlanmak istediği kesin gibi gözükmekte. BTC gün içerisinde yüzde 9’a yakın düşüş yaşasa da Bakkt içerisinde yaşanan hacim kesinlikle Bitcoin’in yakında yükseleceğine işaret etmekte.

Yaşanan sert BTC çakılmasından iki saat önce Bakkt’ın günlük hacmini raporlayan Twitter hesabı sadece 8 BTC işleminin yapıldığını belirtmişti. Eldeki verilere göre gün sonuna kadar 58 BTC’lik hacme ulaşması beklenen Bakkt’ın çöküşten sonra 1.000 BTC beklentisini yaratması kesinlikle beklentileri aşan bir olay olarak tarihe geçebilir.

Buna ek olarak sosyal medyada ise kurumsal yatırımcıların önceden düşüşü haber aldıkları ve bunun için günün başındaki hacmi düşük tuttukları belirtilmekte. Balinaların genellikle büyük olayları önceden haber alabildiğini göz önüne alacak olursak bu durum da oldukça olası gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

18 Milyonuncu Bitcoin’in Kazılması Toplam Kaç Gün Sürdü?

Sonrakini Oku

Dikkat: İndikatöre Göre Bitcoin Büyük Bir Harekete Hazırlanıyor!

Bir Cevap Yazın