Bakkt Sonunda Kesin Tarih Verdi, Bitcoin Yükselişe Geçti!

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından desteklenen kripto para platformu Bakkt, neredeyse 1 sene süren bekleyişten sonra ABD’li regülatör Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) onay aldığını ve beklenen fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin 23 Eylül tarihinden itibaren piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Bakkt’ın Bitcoin Vadelileri Sonunda Geliyor

Bakkt’ın fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri ilk olarak 2018 yılının Ağustos ayında duyurulsa da CFTC’nin bu konuya şüpheci yaklaşması sonucu ertelem üzerine ertelem yaşamış ve ciddi bir eleştiri toplamıştı. Firma 22 Temmuz tarihinde kullanıcı testlerini yapmaya başladığını açıklasa da, yapılan ertelemeler sonrası birçok kripto para yatırımcısı bunun yakında piyasaya çıkacağına olan inançlarını kaybetmişti.

Bakkt bu amaç doğrultusunda CFTC’den gerekli onayı almak için New York ve Şikago içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlemiş ve CFTC yetkilileri ile bile defalarca bir araya gelmişti.  Bakkt bunun yanı sıra fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri için Intercontinental Exchange Futures U.S., ve Intercontinental Clear U.S. ile ortaklık imzaladığını da belirtti.

Bakkt’ın Bitcoin vadelilerinin CME veya CBOE’den farkı ise bunların fiziki olarak alınıp satılacak olması ve diğerlerinin aksine ABD doları değil, aktif olarak Bitcoin’in işleme konulması.

Müjdenin gelmesi ile lider kripto para birimi dakikalar içerisinde 400 dolara yakın artış yakaladı ve basın saati itibariyle 10.460 dolardan işlem görmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tom Lee: Bitcoin 2019 Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kıracak!

Sonrakini Oku

Araştırma: 25 Milyon Amerikalı Kripto Para Almayı Düşünüyor

Bir Cevap Yazın