Bakkt Bitcoin Vadelileri İçin 3.900 Dolar Depozito Talep Edecek!

Merakla beklenen ve ilk fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadelilerini piyasaya sürecek olan Bakkt, geçtiğimiz ay başında piyasaya çıkmak için çok az sürenin kaldığını açıkladı ve 23 Eylül’ü piyasaya çıkış tarihi olarak belirledi. 6 Eylül tarihinde Bakkt Warehouse için olan Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini de başlatan ünlü platform, bugün yapılan yeni bir anons ile fiziki teminatlı Bitcoin vadelisi yatırımcılarının hangi şartları yerine getirmesi gerektiğini belirledi.

Bakkt Hazırlıkları Tamamlıyor

Bakkt’ın üst kurumu olan ICE, ön koşullar arasında herhangi bir pozisyon açabilmek için yatırılması gereken bir miktar para olduğunu da doğruladı. Söz konusu duyuruya göre müşterilerin hem Bakkt’ın günlük vadelileri hem de aylık vadelileri için ön gereklilik olarak 3.900 dolar yatırması gerekmekte. Bunun yanı sıra spekülatif yatırım için müşterilerin yatırması gereken depozito ise 4.200 dolar seviyelerinde.

Bakkt yöneticisi John Todaro açıklamasının devamında konu hakkında şunları ifade etti:

”Spekülatif yatırımlar için olan şartlar, hesapları ile vadeli işlem sözleşmeleri aracılığıyla Bitcoin fiyat hareketleri üzerine tahminlerde bulunan kişiler için koyuldu. CFTC ve diğer regülasyon kurumları vadeli işlem piyasalarını aşırı spekülasyondan korumak ve sert fiyat dalgalanmalarını engellemek için böyle kurallara sahipler.”

Bunların yanı sıra Bakkt’ın hem günlük hem de aylık vadeli işlem sözleşmelerinin 400 dolar ile 1.000 dolar arasında değişen bir hedge (riskten korunma) oranı olacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SWIFT: Kripto Paralar İşe Yaramaz ve Dengesiz!

Sonrakini Oku

NSA kuantum dirençli bir kripto para geliştiriyor

Bir Cevap Yazın