Avustralya Lisesi, Kripto Para Bilgilendirme Gecesine Ev Sahipliği Yapacak

Öğrenciler arasında Bitcoin’in giderek popülerleşmesiyle, Avustralya’da bir lise öğrencilerini kripto paralar hakkında eğitmek için bir gece düzenlemeye karar verdi. Brisbane’deki St. Laurence Koleji yönetimi, öğrencilerinin kripto para yatırımlarına olan ilgilerini görmezden gelmeyerek bu konuda bir “eğitim” vermek istediklerini söyledi.

Artan Öğrenci Yatırımlarını Yönlendirmek İçin Düzenlenen Eğitim Gecesi

St. Laurence Koleji, öğrencilere, velilere ve personeline, kripto para birimlerindeki yeni alanlar hakkında, katılım zorunluluğu olmayan bir eğitim düzenleyeceğini açıkladı.

Okul, düzenlediği eğitimi e-mail aracılığıyla duyurdu. Mailde, “St. Laurence Koleji’nin bu konuyla ilgili net bir tavrı olmasa da kripto paralara ilgisi giderek artan öğrencilerin bilgilendirilmesi gerekiyor. Sunumda, kripto para birimlerinin özelliklerini, altında yatan teknolojiyi, piyasanın durumunu ve yatırımların nasıl güvende tutulacağını anlatacak.” ifadeleri yer aldı.

Teklif Edilen Bilgilendirme Gecesi Olumlu Karşılandı

Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde işletme ve muhasebe profesörü olan Chrisann Lee, okulun bu kararını desteklediğini söyledi. Lee’ye göre bu eğitimle gençler, kripto para birimleriyle ilgili fayda sağlayacak bir çok bilgiye ulaşacak.

Dr. Lee;

Öğrenciler bütçeleme ve faiz gibi temel finansal konularda yeterli eğitimi alsalar da yatırım gibi daha geniş konularda doğal olarak zayıflar. dedi.

Lee, gençlerin kararlarını bilinçli bir şekilde verebilmeleri için yatırım yaptıkları ya da satın aldıkları varlık hakkında temel bir bilgiye, altında yatan teknolojiye ve güvenlik konularına hakim olmalarının hayati önem taşıdığını da belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Senatosunda Bitcoin, Kripto Para sektörü ve ICO’lar hakkında gerçekleşen açık oturumunun tüm detayları:

Sonrakini Oku

Forbes “Kripto Para Piyasasının En Zenginleri” Listesini Yayımladı

Bir Cevap Yazın