Avrupa Merkez Bankası, G20’de Kripto Para Düzenlemelerinin Konuşulmasını İstiyor

Avrupa Merkez Bankası(ECB), Mart ayında Buenos Aires’te düzenlenecek olan G20 Zirvesi’nde, kripto para konusuna odaklanılmasını beklediklerini açıkladı.

Davos’ta devam eden 2018 Dünya Ekonomik Forumu’nda, Fransa ekonomi bakanı Brune Le Maire, ECB yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure’ye, G20 zirvesinde kripto paraların konuşulacağına dair söz verdi.

Reuters’ta ki habere göre Coeure, “Uluslararası toplum, kripto para konusuyla ilgili cevaplar arıyor. Bende Mart ayında yapılacak G20 Zirvesi’nde bu konuya yoğunlaşılmasını bekliyorum.” dedi.

Ayrıca Le Maire de, Dünya Ekonomik Forumu’nda kripto paralarla ilgili sürekli uluslararası düzenleme çağrısında bulunulması üzerine, bu konunun G20 Zirvesi’nde görüşülmesi gerektiğini söyledi.

Bunun yanında eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry teknolojinin değerli bir şey olduğunu ve insanların bu konuda konuşacaklarını söylerken, Britanya Başbakanı Theresa May ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, konuyla ilgili bakış açısının sağlamlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Avrupa’nın yanında İsveç Merkez Bankası Yönetici Yardımcısı da Dünya Ekonomik Forumu’nda, kripto paraların gerçek para tanımını karşılamadığını söyledi. Sözlerine, “Bitcoin’i varlık olarak adlandırıyorlar. Olabilir. Ancak çok iyi bir para versiyonu değil. Çünkü değerindeki dalgalanmalar çok fazla. Ayrıca çok verimli bir alışveriş aracı da değil. Market alışverişinizi Bitcoin ile yapamazsınız.” diye devam etti.

Kayak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitbon Türk Girişimcilerin İlgisini Çekiyor

Sonrakini Oku

Kripto paralar yükselmeye devam ediyor

Bir Cevap Yazın