Avalanche (AVAX) Neden Toparlanamıyor?

Kripto para piyasalarında son yaşanan düşüş maalesef büyük bir güven problemi de doğurdu. Terra UST enkazı bir süre daha piyasaları meşgul edecek. Peki Avalanche (AVAX) diğer rakipleri yaralarını sarmaya başlamışken neden toparlanamıyor? Terra UST yakında AVAX satışına başlayacak mı? Önemli detaylar.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, Perşembe günü 23.51 dolara düştükten sonra şu anki 33.40 dolar bölgesine %10 artışla ulaştı. Ancak, son birkaç saat içinde yeniden değer kaybetmeye başladı. Ayrıca ralliyi sürdürmek için yeterli alım baskısının olmadığını doğruladı. AVAX‘ın performansına daha yakından bakıldığında, tarihsel olarak test edilmiş bir destek ve direnç bölgesinde işlem gördüğü ortaya çıkıyor. En son aynı aralıkta işlem gördüğü fiyat, aynı seviyeyi geçtiğinde Ağustos 2021’deydi. Ancak daha önce Şubat ve Mayıs 2021 arasında aynı fiyat bölgesinde işlem görüyordu.

AVAX yönetimi Terra etrafında oluşan baskı sebebiyle LFG’nin elindeki AVAX’lara talip oldu. Son açıklamalara göre zaten kilitli olan AVAX’ların kısa vadede satışı mümkün değil. Yani yatırımcıların Terra rezervlerindeki AVAX’lar hakkında endişelenmesini gerektiren bir durum yok.

Avalanche (AVAX) Beklentileri

Fiyata dönersek. Aynı fiyat aralığı, 20 doların altına bir düşüşü tetikleyen nihai kapitülasyondan önce ağır konsolidasyonla sonuçlandı. Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyin ve Avalanche (AVAX) zaten belirsizlik belirtileri gösteriyor. Güçlü bir fiyat düşüşünden sonra güçlü bir toparlanma olmaması, düşük satın alma baskısına işaret ediyor. Ayrıca, yatırımcıların daha fazla aşağı yönlü risk konusunda hala temkinli olduklarını ima ediyor.

AVAX şu anda bir kez daha aşırı satım bölgesine inecek gibi görünüyor. Para Akışı göstergesi, daha fazla olumsuzluğa yol açabilecek çıkışları vurgulamaktadır. AVAX zincir içi ölçümleri, hafta sonu boyunca hafif toparlanmaya rağmen piyasada devam eden belirsizliği de vurguluyor. Örneğin, Santiment‘in hacim göstergesi, 12 Mayıs’ta zirveye ulaşan büyük bir artış kaydetti. Bu, fiyatı aynı gün içinde mevcut dibe çeken satış hacmidir.

Hacim şimdiye kadar azaldı ve balinaların elindeki arzın da dibe vurduğu görülüyor. AVAX, geçen haftaki son düşüşte ciddi şekilde aşırı satıldı. Hafta sonu rallisi, son dipte bir birikim olduğuna dair bir işaret. Ancak, duygular büyük bir darbe aldı ve yatırımcılar temkinli olmayı tercih ediyor. Bunun nedeni, piyasa yeni bir ralliye hazır gibi görünse de daha fazla aşağı yönlü riskin hala mevcut olması. Yatırımcılar özellikle ayı tuzağına dikkat etmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance CEO’sundan LUNA ve UST Açıklaması!

Sonrakini Oku

2021 Çöküşünü Tahmin Eden Analistten BTC Teknik Analizi!

Bir Cevap Yazın