Ava Labs Başkanı, 2022’ye Dair Tahminlerini Aktardı: Piyasa ve BTC Öngörüsü

2022 yılına giriş ile birlikte kripto para piyasası uzmanları yeni tahminlerini dile getirmeye devam ediyor. Ava Labs Başkanı John Wu, 2022 yılı öngörülerini kamuoyuyla paylaştı.

Kripto Para Piyasasının Değeri 5 Trilyon Dolara Ulaşacak

Ava Labs Başkanı John Wu, CNBC’ye verdiği röportajda 2022’nin sonunda kripto para birimlerinin toplam değerinde 5 trilyon dolarlık gibi bir rakama ulaşılacağını belirtti. Şu anda kripto para piyasasının değeri, etkileyici bir ralli ile 3 trilyon doları bulmasının ardından 2021 Q4’teki geri çekilme ile birlikte 2.24 dolarda konumlandı.

Başarılı girişimci Wu, 2022 için şunları kaydetti: “Şu sıralar yaklaşık 2.3 trilyon dolar olan kripto varlık sınıfı, yılın sonunda inanılmaz bir hikaye ile ikiye katlanarak 5 trilyon dolara ulaşscsk. FED’in sıkı politikasının makro faktörlerinden ve jeopolitik sorunlardan gelen rüzgara dayanabilecek tek varlık sınıfı olacak. Büyük bir yetenek, sermaye ve kullanım akışı görüyorum.

Wu, temel olarak bariz bir gerçeği belirttiği için bunu bir tahmin olarak dile getirmekten neredeyse utandığını aktardı. Bitcoin’in büyüyeceği ancak Ethereum, Solana, AVAX, Cardano gibi değerli rakiplerin BTC hakimiyetini zayıflatacağı öngörülüyor. Ayrıca Wu, Ethereum’un 2021’de hem fiyat performansı hem de kullanım durumu açısından Bitcoin’den çok daha büyük bir hikayeye imza attığını ekledi.

Başkan, Bitcoin’in yılda %65 kazancınca kıyasla Ethereum’un %500 kazancını hatırlattı. Bununla birlikte ağın büyümesinin nedenleri olarak Ethereum’un DeFi ve NFT‘lerde kullanımına atıfta bulunuldu. Ethereum hakimiyet %19.91’de sabitlenirken Bitcoin yakın zamanda 2020’den bu yana ilk kez %40’ın altına düştü.

Diğer Tahminler

John Wu, hedge fonlarının protokollerle ortak olma çalışmalarından dolayı yeni yılda kurumlar için DeFi öneminin büyüyeceğini öngörüyor. Öte yandan 2021 yılının yıldızı olan bir başka alan metaverse‘ün 2022 yılında da parlayacağı düşünülüyor.

2021’in son çeyreğinde sağladığı artış ile ön plana çıkan DAO‘ların yeni yılda yükselmesi tahmin ediliyor. Ava Labs, kendisini blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşme platformu olarak lanse eden Avalanche blok zincirinin arkasındaki beyindir. Projenin yerel varlığı AVAX, 104 dolardan işlem görürken CMC verilerine göre 11. en büyük kripto para birimi olarak kayıtlarda yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

2022 Yılı FED Toplantı Tarihleri! Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Sonrakini Oku

OpenSea, 13,3 Milyar Dolarlık Değerleme İle C Serisi Finansman Turunda 300 Milyon Dolar Topladı!

Bir Cevap Yazın