Atlético de Madrid’den Token Hamlesi

6 Eylül’de Cointelegraph ile paylaşılan resmi bir basın bültenine göre, La Liga olarak bilinen İspanya liginin en üst düzey profesyonel liginde oynayan Atlético de Madrid, hayran token ekosistemini başlatmak için Blockchain platformu Socios.com ile ortaklık kurdu.

Atlético Fan Token’ları

Socios kendisini Real Madrid ve FC Barcelona‘nın “Socios” kalabalık yönetimi konseptinin Blockchain destekli, tokenize bir uygulaması olarak tanımlıyor. Bunun yanında Socios oy programı ve mobil uygulaması bir spor Blockchain girişimi olan chiliZ tarafından işletiliyor. ChiliZ’nin ise Binance ve OK Blockchain Capital gibi yüksek profilli kripto endüstrisi oyuncularının desteğine sahip olduğu biliniyor.

Öte yandan Atlético de Madrid, mevcut sezondaki UEFA sıralamasında 5. olan Juventus’u, 9. olan Arsenal’i, 12. olan Chelsea’yi ve 20. olan Ajax’ı geride bırakarak 4. oldu.

Bugün yapılan basın açıklamasına göre Atlético de Madrid ve Socion 2019-2020 sezonu için kulüp markalı FTO’ları (Fan Token Offering) taraftarlarla buluşturacak.

2 Euro olması planlanan token’lar sayesinde taraftarlar mobil uygulama üzerinden düzenlenen anketlere katılabilecek. Bu sayede ise taraftar sayısının arttırılması hedefleniyor. Ayrıca token’ların eşyalara, ödüllere ve oyunlara erişim sağlayacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Kripto Kullanıcıları

Socios’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda böyle büyük kulüplerin platforma katılması sayesinde kripto para kullanımının artmasını beklediklerini dile getirdi.

Nisan sonunda yapılan bir açıklamayla PSG, Juventus ve Liverpool’un ardından West Ham United’ın da Socios platformu ile ortaklık kurduğu belirtilmişti. Her takımda olduğu gibi West Ham United da token sahibi olan taraftarların bir takım ayrıcalıkları olacağı ifade edilmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoin’ler Sonunda Canlanıyor Mu?

Sonrakini Oku

YouHodler: “Ethereum’u Yeniden Güçlendirelim”

Bir Cevap Yazın