Artık Facebook Messenger Üzerinden Litecoin Transferi Gerçekleştirmek Mümkün

Zulu Republic’in geliştirdiği Lite.IM, SMS’le Litecoin transfer işlemlerini gerçeğe dönüştürüyor. Lite.IM ekibi artık Facebook kullanıcılarının, Facebook Messenger üzerinden Litecoin gönderip alabileceklerini duyurdu.

Zulu Republic’in Lite.IM servisi artık popüler sosyal medya platformu Facebook’un 2 milyarı aşkın kullanıcısı tarafından kullanılabilecek. Lite.IM, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Facebook kullanıcılarının artık doğrudan ve güvenli bir şekilde Litecoin gönderip alabileceğini duyurdu.

Lite.IM’in Facebook Messenger Servisi Nasıl Kullanılır?

Lite.IM’in Facebook Messenger servisini deneyimlemek isteyen kullanıcıların öncelikle m.me/lite.im adresinden bir konuşma başlatması gerekiyor. Konuşmanın başlatılmasının ardından kullanıcıdan servisin hizmet koşullarını kabul ederek bir üyelik oluşturması isteniyor. E-posta adresinizi girerek kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Sonraki adımda telefon numaranızı ülke alan koduyla birlikte sisteme kaydederek SMS doğrulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Şifrenizi de belirledikten sonra sistem otomatik olarak size bir Litecoin adresi tanımlıyor. Artık Lite.IM’in Facebook Messenger servisini kullanarak kolaylıkla SMS’le Litecoin alıp gönderebilirsiniz.

Lite.IM daha önce de popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’da Litecoin gönderip alma servisini başlatmıştı. Bu servisi deneyimlemek isteyen kullanıcıların ise https://www.lite.im/ adresindeki adımları takip etmesi gerekiyor. Lite.IM’in Telegram servisinin geçtiğimiz ağustos ayında piyasaya sürülmesinin ardından Litecoin’in kurucusu Charlie Lee bazı açıklamalarda bulunmuştu. Lee, mevcut ayı piyasası koşullarında kripto para topluluğunun kripto paraların benimsenmesine odaklanması gerektiğini vurgulamıştı.

Lite.IM internet bağlantınız olsun ya da olmasın istediğiniz yerden Litecoin alıp göndermenize olanak sağlıyor. Lite.IM kullanıcıları Telegram platformunu kullanarak veya SMS’le Litecoin ağında işlem gerçekleştirebilir. Ayrıca 15 Ekim’de de ABD merkezli CoinText SMS’le Bitcoin gönderip alma hizmetini Türkiye’de ve Arjantin’de kullanıma sunduğunu duyurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC’ten ICO’lara Yönelik Yeni Hamle

Sonrakini Oku

Ethereum Tabanlı Token’lar Boğalarla Baş Başa

Bir Cevap Yazın