Ark Invest CEO’su, “DeFi” Ekosisteminin Gelişimini Değerlendirdi! Metaverse Vurgusu da Dikkat Çekti!

Ark Invest’in kurucusu, CIO’su ve CEO’su Cathie Wood, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi hakkındaki fikirlerini paylaştı. Cathie Wood, Metaverse kavramı ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ark Invest CEO’su DeFi Ekosistemini Yorumladı

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, Miami Üniversitesi Herbert İşletme Okulu dekanı John Quelch ile gerçekleştirdiği Youtube yayınında merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi ile ilgili fikirlerini paylaştı. Cathie Wood, katıldığı Youtube yayınında kripto para piyasasının gelişimi üzerine sorulan bir soru üzerine Ark Invest’in yıllık olarak kaleme aldığı “Big Ideas” isimli araştırma raporunun 2022 baskısında üç temel fikirden bahsetti: para devrimi (kripto para birimleri), finansal devrim (DeFi) ve internet devrimi (Metaverse).

Merkeziyetsiz finans ekosisteminin de belirli başlı problemleri olduğunu sözlerine ekleyen Cathie Wood, birtakım sorunlara karşın DeFi’ın süreç içerisinde daha büyük bir ekosistem haline geldiğini dile getirdi. Ayrıca Ark Invest’in CEO’su, merkeziyetsiz finans uygulamalarındaki kullanım durumlarına dikkat çekerek çok sayıda geleneksel finans kurumu adına potansiyel bir risk barındırdığını da iddia etti.

DeFi Ekosistemi Büyüyor

Merkeziyetsiz finans, özellikle 2017 yıllarından bu yana kripto ekosisteminde çok büyük bir popülarite kazanan bir kavram haline geldi. Büyük bir kısmı Ethereum blokzinciri üzerinde geliştirilen DeFi protokolleri, yıllar içerisinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Bu süreçte birçok popüler DeFi protokolünün yerel kripto para birimleri yüksek fiyat performansları sergilerken, DeFi ekosistemi de TVL’de (Total Value Locked) oldukça yüksek artışlar kaydetti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Web2’den Web3’e Evrilen Dünyada Teknoloji Devinden Bu Projeye Destek!

Sonrakini Oku

Bill Gates’den Bitcoin (BTC) Yorumu: Yatırım Yapılmalı mı?

Bir Cevap Yazın