Araştırma: Blockchain En Çok Kazandıran Sektörlerden Birisi!

Kanada Dijital Ticaret Odası tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, Kanada içerisindeki blockchain endüstrisinde çalışanların maaşları, diğer endüstrilere kıyasla en yüksek seviyelere ulaşmakta.

Dijial Ticaret Odası  ülkenin Ekim ayı blockchain sistemi raporunu yayınladı ve endüstrinin durumu, güçlü yönleri ve zayıf yönlerini Kanada ile paylaştı. Hem kripto para hem de blockchain sektöründen gelen 150 katılımcı ile hazırlandığı belirtilen araştırma, Blockchain Araştırma Enstitüsü (BRI) tarafından profesyonel hizmetler şirketi Accenture’nin yardımı ile gerçekleştirildi.

Kanada’nın blockchain ekosistemini bölge bölge ve şirket şirket inceleyen araştırmada, endüstrinin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin hükümet teşviki olduğu vurgulandı. Buna ek olarak yetkililerin blockchain ekosistemine yönelik regülasyonlar hazırlaması da sektörü yukarılara taşıyabilecek gelişmeler arasında sıralandı. BRI Başkanı Don Tapscott konu hakkında şunları ifade etti:

”Araştırma, blockchain endüstrisinin Kanada içerisinde oldukça büyük ve dağınık olduğunu kanıtlarken, bu aynı zamanda fonlara ve hizmetlere olan erişim konusundaki zorlukları ve belirsiz regülasyon düzenini de ortaya çıkardı.”

Blockchain Yıllık 98.000 Dolar Getiriyor

Araştırmada Kanada’nın küresel blockchain ekosistemi konusunda oldukça iyi bir konumda olduğu belirtilse de, fonlama eksikliği, regülasyon eksikliği, yetersiz halk eğitimi ve bankacılık kurumları ile olan iş birliği eksikliğine de dikkat çekildi. Kanada içerisinde blockchain alanında çalışanların ortalama maaşı yıllık 98.000 dolar seviyelerinde. Bu da blockchain’i ülkenin en kazançlı sektörlerden birisi haline getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance US, 2 Kripto Parayı Listeledi!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Binance’nin Büyük Ortaklığına Yalanlama!

Bir Cevap Yazın