Araştırma: 25 Milyon Amerikalı Kripto Para Almayı Düşünüyor

Nobl Insurance tarafından yakın zamanda bitirilen bir araştırmaya göre kripto para piyasası 2018 ile 2019 döneminde inanılmaz bir şekilde yüzde 48 büyüme kaydetti. Bunun yanı sıra ilgili araştırma Amerika kripto para sektörünün önümüzdeki 12 ay içerisinde ciddi bir büyüme kaydedeceğini de gözler önüne seriyor.

25 Milyon Amerikalı Kripto Para Satın Almayı Planlıyor

New Hudson, Michigan merkezli Nobl Insurance 2019 yılının Mayıs ayında, yeni sigorta ürünü hakkında bir araştırma başlattı. Nobl Crypto isimli sigorta ürünü temel olarak kripto para piyasasındaki risklere karşı yatırımcıları korumayı amaçlıyor. Araştırmacılar 2019 yılının Mayıs ayına kadar senenin başından beri piyasaya 6,72 milyon yeni kripto para yatırımcısı katıldığını tespit etti. Bu da genel olarak piyasasının geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 48 büyüdüğü anlamına gelmekte.

Şu an için küresel ekonomiye yönelik olan iyimserlik sönüyor gibi gözükse de, araştırma sonuçlarına göre kripto para sektörüne olan iyimserlik artarak devam ediyor.

”Araştırma yaklaşık olarak 25 Amerikalının önümüzdeki 12 ay içerisinde herhangi bir kripto para birimi yatırımı yapacağını göstermekte. Araştırmada kripto para yatırımı yaptığını belirten kişilerin yüzde 37’si 5.000 dolardan daha fazlasına eşdeğer varlıkları olduğunu açıklarken, yüzde 8’lik bir kısım ise 50.000 dolardan daha fazlasına eşdeğer kripto paraya sahip olduğunu vurgulamakta.”

Sigorta kesinlikle kripto para sektörü için kritik bir öneme sahip ve daha önce kripto para sektörü ile ilgili hiçbir sigorta ürünü satılmazken bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Sigorta devi Allianz da geçtiğimiz haftalarda blockchain tabanlı bir ürün geliştirmesi ile gündeme gelmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bakkt Sonunda Kesin Tarih Verdi, Bitcoin Yükselişe Geçti!

Sonrakini Oku

Migros Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Bir Cevap Yazın