Apple Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak birçok kripto para birimi bir zamanlar sahip oldukları ”yasa dışı para birimi” imajından sıyrıldı ve artık Samsung, IBM, Burger King ve buna benzer birçok dev firma tarafından bile kullanılmaya başlandı.

Yeni bir gelişme ise dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple cephesinden geldi. Görünüşe göre Apple, kripto para birimlerini ”yakın takibe” aldı ve yakında bir gelişme duyabiliriz.

Apple Pay’in başkan yardımcısı Jennifer Bailey özel bir etkinlikte CNN’e verdiği bir röportajda, kripto para birimleri hakkında şunları ifade etti:

”Biz (kripto paraların) ilginç olduğunu düşünüyoruz. Bunların ilginç bir uzun vadeli  potansiyeli mevcut.”

Bailey Apple’ın ileride kripto para birimleri ile ilgili bir planı olup olmadığına değinmese de, bunların ilginç olduğunu belirtmesi bile önemli ipuçları taşımakta. Bailey’in CNN etkinliğinde ödeme sektörünün geleceği için yer alıyor olması da Apple’ın kripto paralar hakkında ödeme ile ilgili bir hamle yapabileceği anlamını taşımakta.

Apple, Facebook’tan İlham Alabilir

Sosyal medya devi Facebook’un bu yıl Libra isimli stablecoin’ini tanıtması, hiçbir firmanın kripto para sektörüne girmesinin imkansız olmadığını kanıtladı. Apple’ın de sürpriz bir hamle ile kripto para sektörüne girmesi ve kripto para ödemelerini kabul etmesi piyasayı ciddi bir şekilde değiştirecektir.

Apple geçtiğimiz Şubat ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na blockchain ile ilgili bir başvuruda bulunsa da bunun detayları basına yansımadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Brexit’in Fintech ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak?

Sonrakini Oku

Dorian Kasırgasının Mağdurlarının Yardımına Blockchain Şirketi Koştu!

Bir Cevap Yazın