Apple yöneticisi: “Bitcoin ve kripto paralar büyük potansiyele sahip!”

San Francisco’daki bir etkinlikte Apple Pay yöneticisi Jennifer Bailey Bitcoin ve kripto paraların uzun vadeli bir potansiyel taşıdığını belirtti.

Apple, Bitcoin ve kripto paraları izliyor

Özel bir CNN etkinliğinde, Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey, Apple’ın kripto para birimleri izlediğini söyledi. Bailey, “İlginç uzun vadeli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz, ancak öncelikle tüketicilerin bugün kullandıklarına odaklandık.” Dedi. Baily ayrıca QR kodlarının ve kripto para birimlerinin potansiyelini mevcut kredi kartı sistemine alternatif olarak araştırdı ve şunları söyledi:

QR kod ödeme çözümlerine ve uzun vadeli kripto para birimi potansiyeline bakarsanız, zamanla bu değişimi görmeye devam edeceğinizi düşünüyorum.

Apple kısa süre önce, Goldman Sachs ile ortaklaşa kullandığı kredi kartı olan Apple Card’ı Apple Pay servisine yönlendirmek için başlattı. Ayrıca yatırım şirketi Wedbush Securities analisti Dan Ives, “Apple, Facebook’ta olduğu gibi, bu alana yönelirse kripto para endüstrisine büyük bir güç sağlayacak.” dedi.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoin sezonu ne zaman ve nasıl tetiklenecek? Ünlü uzman açıklıyor

Sonrakini Oku

Binance Futures Borsasına Erken Erişim Kodları, Hızlı Olan Kazanır!

Bir Cevap Yazın