Apple, Kendi Kripto Para Ödeme Platformunu mu Tasarlıyor? İşte Yeni İş İlanı!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan ve teknoloji sektörüne hükmeden Apple, yıllardan beri kripto para sektörü ile sessizliğini korumakta.

Apple, Kripto Para Sektörüne Yönelik Adım Atabilir

Apple’ı Samsung veya HTC gibi rakipleri kripto para sektörüne yönelik önemli adımlar atıp yeniliklere devam ederken Apple’ın bilerek kripto para sektöründen uzakta kalmayı tercih ettiği görülüyor. Buna rağmen 25 Mayıs tarihinde yayımlanan bir iş ilanı ise durumun değiştiğine işaret ediyor olabilir.

Apple tarafından yayınlanan ve iş geliştirme yöneticisi pozisyonuna yönelik olan ilanda, kripto para sektörü ile ilgili de bir detay bulunuyor. Apple’ın California’daki merkezlerinde çalışacak bu iş geliştirme yöneticisinin en çok dikkat çeken özelliği ise kripto para sektörü ile ilgili madde.

Apple’dan Kripto Para Tecrübesine Sahip Yönetici İlanı

Apple’ın iş ilanının “aranan özellikler” bölümüne bakıldığında, söz konusu kişinin alternatif ödeme sağlayıcıları konusunda 5 yıldan fazla tecrübeye sahip olmasının gerekli olduğu görülüyor. Söz konusu alternatif ödeme sağlayıcılarına örnek olarak ise dijital cüzdanlar, BNPL, Fast Payments ve kripto paraların dahil edildiği görülmekte. Apple’ın direkt kripto para sektörü ile ilgili tecrübeye sahip birisini arıyor olması, yeniliğin ayak sesleri olabilir.

Apple’ın özellikle Apple Pay kapsamında kendi kripto para ödeme platformunu piyasaya sürebileceği daha önceki yıllarda da gündemde olan bir iddia olarak biliniyor. Apple’ın bu yönetici ilanı direkt olarak kendi kripto para platformunu kuracağı anlamına gelmese de dev şirketin yakında kripto paralarla ilgili girişimlerde bulunması muhtemel.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

PayPal’ın Yeni Kripto Para Planları, Bitcoin ve Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Sonrakini Oku

Çin’den Yeni Bir Haber: Madencilik Yasağının Etkileri Konuşulacak!

Bir Cevap Yazın