Anket Açıklandı: İşte Uzman Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

ABD merkezli kurumsal Bitcoin (BTC) ve kripto para madencilik şirketi Genesis Mining, yakın zamanda yaptığı dev anketin sonuçlarını açıkladı. Genesis Mining, ABD merkezli Bitcoin yatırımcılarını dahil ettiği ankette oldukça olumlu sonuçlar elde etti. Yatırımcıların neredeyse %11’lik bir kısmı, lider kripto para biriminin fiyatının 2030 yılına kadar 100.000 dolar olmasını bekliyor.

Bitcoin Yatırımcılarının Çoğu İyimser

Yayınlanan anket sonuçlarına göre Bitcoin yatırımcılarının %65’i hala fiyat konusunda iyimser olduğunu belirtirken %57’si lider kripto para biriminin uzun vadede altına kıyasla çok daha iyi bir yatırım olduğunu vurguladı. Katılımcıların %55’lik önemli bir kısmı ise Apple, Google veya Facebook gibi dünya devi şirketlerin hisseleri yerine Bitcoin yatırımını tercih ettiğini belirtti.

Madencilik şirketinin hem kurumsal hem bireysel 1.000’den fazla Bitcoin yatırımcısı ile görüştüğü ve sadece 24 soru sorduğu biliniyor. Bireysel yatırımcıların çoğunluğu itibari paralara yönelik güven kaybının Bitcoin için bir mucize olduğunu düşünüyor. Yatırımcılar bu güven kaybının devamında Bitcoin’in kabulünün artacağını vurgulamakta.

Herkes BTC’yi Konuşuyor

Genesis Mining CEO’su Marco Streng ise konu hakkında yaptığı açıklamasında Bitcoin’i desteklediklerini ve 2013 yılından beri madencilik yaptıklarını belirtti. Streng, bu anket sonuçlarının ise Bitcoin’i destekleyerek ne kadar doğru bir adım attıklarının kanıtı olduğunu sözlerine ekledi.

btc

Katılımcılara özellikle 2030 yılına kadar Bitcoin fiyatının hangi seviyede olacağı sorusunun yöneltildiği de belirtilmekte. Bu soruya cevap veren %34’lük kısım, BTC fiyatının 10.000 dolar altına düşmesini beklediklerini belirtti. Anket katılımcılarının %25’i ise Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 40.000 dolar olmasını bekliyor. Bu kişilere Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 500.000 dolar olacağını düşünenler de dahil.

Katılımcılar BTC ile Tasarruf Yapıyor

Katılımcıların büyük bir kısmı ise tasarruf yaparak BTC aldığını açıkladı. Ortalama verilere bakıldığında katılımcıların %20’sinin bütün yatırımının %60’ını Bitcoin’e ayırdığı görülüyor. Bitcoin’in sahip olduğu sınırlı arz modeli aslında yatırımcıların böyle bir adım atmasında etkili olmuş olabilir.

Bitcoin bunlara ek olarak her dört yılda bir blok ödülü yarılanması yaşayarak günlük arzı da önemli ölçüde azaltıyor. Her dört yılda bir Bitcoin blok ödülü %50 oranında azalıyor ve BTC ağı aktif oldukça azalmaya da devam edecek. Blok ödülü yarılanması ile BTC’nin enflasyonu da inanılmaz düşük seviyelere ulaşıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP) Ortağından Milyonlarca XRP Transferi: Fiyat Nasıl Hareket Edecek?

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) Fiyatı, Airdrop Programından Sonraki “DeFi” Müjdesine Rağmen Hala Düşüyor

Bir Cevap Yazın